1.031.314

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

2021 Őszi Aukció

Háború utáni és kortárs művek aukciója/Post-war and contemporary art sale

Kiadó: Virág Judit Galéria és Aukciósház
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 222 oldal
Sorozatcím: Virág Judit Galéria és Aukciósház aukciói
Méret: 32 cm x 24 cm
Megjegyzés: További kapcsolódó személyek a műben. Angol nyelvű árverési feltételekkel. Színes reprodukciókkal gazdagon illusztrált.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
1. A Mű-Terem Galéria, mint Árverési Ház, az árverést az árverezte-tők megbízásából, mint kereskedelmi megbízott szervezi, rendezi és vezeti. A tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát, valamint kikiáltási árát élőszóval kihirdeti, amire a venni szándékozók kézfeltartással vagy online - a következő licit elküldése gomb megnyomásával - teszik meg ajánlatukat.
2. A tárgy tulajdonjogát az az árverési vevő szerzi meg, aki a legmagasabb ajánlatot teszi, erről az aukciót követően értesítést kap és a tárgy árát teljes mértékben megfizeti, kivéve, ha a katalógusban jelzett védett tárgy esetében a 2001. évi LXIV Tv-ben biztosított elővásárlási jogát valamely állami szerv vagy személy érvényesíti.
3. Az Árverési Ház, mint kereskedelmi megbízott, az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat... Tovább

3. Az Árverési Ház, mint kereskedelmi megbízott, az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Ennek értelmében az adásvételi szerződés a megbízó (árvereztető) és a vevő (árverező) között jön létre.
4. A vevő a vételár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben, vagy bankkártyával azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. Az egyes fizetési módokat az Árverési Ház pénzmosási szabályzata, továbbá a Pmt. korlátozhatja, melyet a Vevő tudomásul vesz. Az Árverési Ház biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 7 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, az Árverési Ház az árvereztető nevében az adásvételi szerződéstől elállhat. Ebben az esetben a vevő a foglalót elveszíti.
5. A vevő az Árverési Ház részére közvetítői (megbízási) dijat tartozik fizetni, amely a leütési ár összegének 23%-a. A közvetítői dij az ÁFA-t tartalmazza.
6 A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az Árverési Ház nem felel a tárgy sérüléseiért és a kárveszélyért, még akkor sem, ha az vis maior vagy bűncselekmény következménye (pl. a tárgyat eltulajdonítják). Amennyiben a vevő a megvett tárgyat az árverést követően felszólítás ellenére sem szállítja el, úgy 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesítheti (a költségei levonását követően), a fennmaradt összeget pedig a vevő számára letétbe helyezi, melyhez a vevő jelen szabályzat ráutaló magatartással történő elfogadásával kifejezetten is hozzájárul.
7. A leütött tárgyat visszavenni, és újra árverezésre bocsátani tilos. Amennyiben a már leütött tárgy esetén a vevő személye pontosan nem állapítható meg, az árvereztető jogosult a tárgyat újra árverésre bocsátani. Annak a kockázata, hogy a vevő személye, adatai nem pontosan állapíthatóak meg, a vevő felelősségébe tartozó kérdés, melynek valamennyi következményét egyedül köteles viselni, ezzel kapcsolatban az Árverési Ház a felelősségét kizárja.
8. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket, a piaci árat lényegesen meghaladó vételár kínálatára rávegyen, illetve így megkárosítson. Ez esetben az Árverési Ház büntetőfeljelentést tesz.
9. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell - az árverést megelőzően - meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásainak. A tárgyak minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak.
10. A Mű-Terem Galéria valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért garanciát vállal. Leütés után semmilyen felszólamlást nem veszünk figyelembe, kivéve, ha a tárgy hamis, bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított három hónapon belül, de nem később, mint az árverés napjától számított 5 év elteltével felszólamlással élhet. A kereskedelmi képviselő vállalja, hogy a szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólalótól az értékesített tárgyat a megfizetett vételár ellenében visszaveszi, amennyiben arról a festő monográfusa / független igazságügyi szakértő és anyagvizsgálat megállapítja, hogy nem eredeti.
11. Az eladásra szánt tárgyak a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért az Árverési Ház felelősséget nem vállal, és nem kötelezhető, hogy a nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja, vagy forgalomba hozza.
12. Az árverési katalógusban „VÉDETT" jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról kivinni nem lehet. A „VÉDETT" jelzésű tárgyak tulajdonosait a hatóság nyilvántartásba veszi, továbbá a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő a hatóság részére.
13. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újra árverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. A katalógusban jelzett EUR árak kizárólag információs céllal szerepelnek a katalógusban. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes, MKB vételi árfolyam,
14. Jelen üzleti feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. rendelkezései irányadóak, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Budapesti II. és III. kerületi Bíróság kizárólagos illetékességének.
ONLINE AUKCIÓN VALÓ RÉSZVÉTEL FELTÉTELEI
Az online aukcióinkon előzetes regisztráció után lehet részt venni. A regisztráció során meg kell adnia nevét, lakcímét, telefonszámát, email címét, felhasználó nevét, jelszavát. Az Ön által megadott adatokat az Adatvédelmi Szabályzat szerint eljárva, bizalmasan kezeljük.
Regisztrálni utoljára az aukció kezdete előtt 24 órával lehet. A Virág Judit Galéria és Aukciósház (Mű-Terem Galéria Kft.) nem vállal felelősséget az online aukciók esetében előre nem látható technikai, vagy természeti események következtében meghibásodás okozta üzemzavarból eredő károkért, e körben felelősségét előre és teljes mértékben kizárja. Technikai hiba esetében (pl. szerverleállás) az aukciót megszakítjuk és az utolsó tételtől folytatjuk az árverést. Amennyiben a technikai hiba az aukció napján nem orvosolható, az árverés folytatására az Aukciós Ház másik napot jelölhet ki, mellyel kapcsolatban az Aukciós Ház a felelősségét kizárja.
Licitálásra kizárólag előzetes regisztrációt követően van lehetőség. Vissza
Fülszöveg Kép
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
2021 Őszi Aukció 2021 Őszi Aukció 2021 Őszi Aukció
Állapot:
2.900 ,-Ft
15 pont kapható
Kosárba
konyv