1.034.149

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíj nyertesei 2001

Szerkesztő

Kiadó: Oktatási Minisztérium
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 48 oldal
Sorozatcím: MFplusz
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN:
Megjegyzés: Színes fotókkal.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

2002-ben immár harmadszor osztottuk ki a Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíjakat. A jó gazdálkodásnak köszönhetően az idén a szokásos három helyett négy kutató kaphatta meg ezt a rangos elismerést,... Tovább

Előszó

2002-ben immár harmadszor osztottuk ki a Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíjakat. A jó gazdálkodásnak köszönhetően az idén a szokásos három helyett négy kutató kaphatta meg ezt a rangos elismerést, és ezzel tízre emelkedett a Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíjasok száma. A 2002. évi Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíj nyertesei: Elekes Károly biológus, Fülöp Ferenc vegyész, Lantos Béla mérnök, Miskolczy Ambrus történész. Az elismeréseket egy ünnepi tudományos ülésen Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke és Hiller István, az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára adta át 2002. október 14-én az MTA székházának elnöki tanácstermében. Charles Simonyi újabb 25 millió forintos adományával megteremtette a lehetőséget arra, hogy az ösztöndíjat a következő három évben is odaítélhessük az arra méltó kutatóknak.
Kiadványunk előszavában talán nem érdektelen szólni néhány rendezvényről, amiken az elmúlt évben elhunyt Simonyi Károly professzor személyére és munkásságára emlékeztek munkatársai, tanítványai. 2002. október 17-én a Központi Fizikai Kutató Intézet III. épületének bejáratánál emléktáblát avattunk - ezen dombormű örökíti meg Simonyi professzor vonásait. A megemlékezésen méltattuk a professzor életútját, és szóltunk azokról a magfizikai gyorsító berendezésekről is, amelyek építését ő kezdeményezte. Október 18-án, születésnapján a Gábor Dénes Főiskola rendezett egész napos előadássorozatot, amelyen a megemlékezést követően több tudományos előadás hangzott el. Domborművet avattak november 5-én, Pécsett, a Magyar Tudományos Akadémia pécsi székházának kertjében is. A Központi Fizikai Kutató Intézetben az emléktábla Simonyi professzor úttörő magfizikai munkásságát méltatja, Pécsen a Magyar Elektrotechnikai Egyesület emlékezik az elektrotechnikai mérnökök oktatójára.
Vissza

Tartalom

Előszó 5
A Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíj 2001. évi nyerteseinek méltatása 7
Kivonatok a Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíjak átadásakor tartott előadásokból 15
Mellékletek 35
A 2000. évi Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíjasok beszámolói 36
A kuratórium tagjai és tisztségviselői 46
A Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíj Bizottság tagjai 48
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
A Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíj nyertesei 2001 A Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíj nyertesei 2001
Állapot:
1.740 ,-Ft
9 pont kapható
Kosárba
konyv