1.035.034

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A Falusi Turizmus minősítő rendszerének szabályzata az Európai Unióban

A könyv megjelenését a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium támogatta

Szerkesztő
Lektor

Kiadó: Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 126 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 15 cm
ISBN: 963-216-444-x
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A vidéki környezetben folytatott turizmus (rural turism) az EU-n belül tágabb értelmet nyer, nemcsak a gazdák (farmerek) nyújtotta szállást foglalja magában, hanem mindenféle turisztikai... Tovább

Előszó

A vidéki környezetben folytatott turizmus (rural turism) az EU-n belül tágabb értelmet nyer, nemcsak a gazdák (farmerek) nyújtotta szállást foglalja magában, hanem mindenféle turisztikai tevékenységet, amely vidéki környezetben zajlik. A magyar falusi turizmust is ennek szellemében kell értelmezni, és meg kell őriznie magyarságát, egyedi vonzerejét. Kiegészülve mindazzal a" HUNGARIKUMMAL" amely zömében a vidék agrárterméke hozzájárul a magyar falvak népességmegtartó erejéhez és erősíti az emberek identitástudatát.
A turizmus napjaink gyors ütemű fejlődésének köszönhetően a XXI. század egyik vezető iparágává nőtte ki magát. Az üdülni vágyó embereknél új motivációk és utazási szokások jelentek meg. Egyre többen választják a klasszikus, tömeges ún. "napfény turizmus" helyett a "szelíd", "zöld" turizmust. Sokan szeretnének elmenekülni a túlzsúfolt, zajos városokból és helyette vidéki környezetben, természetben töltenék a szabadságukat. Ezzel egy időben egyre többen kínálják falusi szálláshelyeiket, részben azért, mert tanult szakmájukként kihasználják az ismert lehetőségeket, részben azért, mert az élet rákényszeríti őket a saját házuk üresen álló helyiségeinek hasznosítására. A falusi turizmust nem kezelhetjük önmagában, hiszen nemcsak a falusi környezetben értékesített szálláshelyekről van szó. A cél olyan minőségi fogadóbázis megteremtése, ahol a belföldi és külföldi vendég számára biztosítottak az aktív pihenés feltételei és az igazi „magyar" falusi turizmus kínálatát tudjuk garantálni. A állásbiztosításon túl a programszervezésben is a hazai természeti és társadalmi bizottságokat és lehetőségeket kell maximális mértékben kihasználni.
A néphagyományok felelevenítése a népi mesterségek tanítása a gasztronómiai értékek újraélesztése és a magyaros vendégszeretet ébren tartásával igazi turisztikai terméket lehet készíteni, amely eladható mind a hazai, mind a nemzetközi turisztikai piacain.
A fejlesztés kulcsszavaként három gondolatot szeretnék kiemelni. Az összefogást, a minőséget és a szakmaiságot tartom a legfontosabbnak ahhoz, hogy a magyar falusi és agroturizmus jól működjön.
Az Országos Szövetség ennek a három gondolatnak a jobb megértéséhez kíván hozzájárulni kiadványával.
Az agrárágazatban Európa szerte bekövetkezett változások és válságok, a jövedelemcsökkenés és a munkanélküliség hatására az erősen mezőgazdasági területek hátrányos helyzetbe kerültek A helyzet javítására több szempontból is alkalmasnak látszik a falusi turizmus.
A falusi turizmus hatással van a környezetvédelemre és a tájhasznosításra is. A turizmus e formájának ideológiája van, szemléletet igényel. Egyre nagyobb teret kap az ökológiai termelés, illetve az abból származó termékek árusítása a vendég részére (ökoturizmus).
Összefogással, közösségi marketinggel a hazai turisztikai kínálat a természeti és társadalmi erőforrásaink is előnyösebben értékesíthetők belföldön és külföldön egyaránt. Ezek megőrzése, bemutatása, a vidéki élet megtartása az életminőség javítása a falusi turizmus igazi célja. Vissza

Tartalom

BEVEZETÉS 3
ALAPFOGALMAK 5
FALUSI ÉS AGROTURIZMUS ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE MINŐSÍTÉSI SZABÁLYZATA 19
ÚTMUTATÓ 33
ADATLAPOK 59
SZÁLLÁSHELY-MINŐSÍTŐ LAPOK 83
ELLENŐRZŐ JEGYZÉK 89
TÁJÉKOZTATÓ ÉS ELLENŐRZŐ LISTA 101
A MEGYEI EGYESÜLETEK ALAPSZABÁLYÁRÓL ÉS STRATÉGIÁJÁRÓL 113
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
A Falusi Turizmus minősítő rendszerének szabályzata az Európai Unióban
Állapot:
1.880 ,-Ft
9 pont kapható
Kosárba
konyv