1.137.370

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig
Ginop popup ablak bezárása

A héber bibliakánon

Egy függelékkel: Az óhéber könyv

Szerző
Budapest
Kiadó: Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-Társulat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Varrott papírkötés
Oldalszám: 52 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 16 cm
ISBN:
Megjegyzés: Írta: Dr. Blau Lajos az Orsz. Rabbiképző-Intézet tanára. Felvágatlan példány.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A következő vázlat a Newyorkban megjelenő Jewish Encyclopedia számára készült és ott a 3. kötetben 140-150 lapokon Bible Canon czikk alatt látott napvilágot. Rendeltetése határozta meg alakját és... Tovább

Előszó

A következő vázlat a Newyorkban megjelenő Jewish Encyclopedia számára készült és ott a 3. kötetben 140-150 lapokon Bible Canon czikk alatt látott napvilágot. Rendeltetése határozta meg alakját és terjedelmét. Minthogy magyarul a héber bibliakánonról ily irányu irat még nincsen, magyarul is kiadom, mert azt hiszem, hogy a hazai, aránylag szegény bibliai irodalomnak szolgálatot teszek vele. Ezt annál inkább remélhetem, mert sok pontot a zsidó hagyományos irodalom és az eddigi felfogások hallgatólagos birálata segítségével új világításba helyeztem és mert a gazdag anyag ily rövid feldolgozása a külföldi irodalomban sem található.
Az irodalmat a dolgozat végén közlöm és külön szakaszban a kánontörténet szempontjából nagyobb fontosággal biró forrásokat eredetiben nyomatom le, hogy az olvasó önállóan itélhessen. A héber források tudtommal még sehol sincsenek összeállítva. ezeket a könnyebb megértés szempontjából szerettem volna a hangjegyekkel is ellátni, de a pontozott szöveg kiszedése oly technikai nehézségekkel jár, hogy erről a szándékról le kellett mondanom.
»Az óhéber könyv« czimű munkámból (Budapest 1902) látható, hogy a bibliai irodalom- és kánontörténet az óhéber könyv külső alakjával szerves összefüggésben áll. Ez okból is helyén valónak tartom a függeléket, amely az óhéber könyv történetéhez ujabb adalékokkal szolgál. De úgy hiszem, hogy ezeket, minthogy önmagukban is elég érdekes és fontos kulturtörténeti kérdéseket világítanak meg, az olvasó egyébként is szivesen veszi. Vissza

Tartalom

A kánon fogalma 1-2
Megnevezések 2-4
Terjedelem és felosztás 5-7
A könyvek száma 7-9
Sorrend 9-12
Gyűjtés 12-17
A próféta kánon fixirozása 17-18
A hagiograph kánon fixirozása 18-19
A kanonizálás elv 19-21
Ben szira és a többi apokryphák 21-23
Az egyes könyvekről folyt viták 23-27
Az inspiráczió és fokai 27-30
Irodalom 30
Jelentősebb szövegek 31
Az óhéber könyv 37-52

Dr. Blau Lajos

Dr. Blau Lajos műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Dr. Blau Lajos könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem