1.031.459

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A magyar jelenkor története

Szerző
Szerkesztő
Fotózta

Kiadó: Pannonica Kiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött keménykötés
Oldalszám: 262 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 33 cm x 24 cm
ISBN: 978-963-7319-34-1
Megjegyzés: Színes és fekete-fehér fotókkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tovább

Előszó


Vissza

Fülszöveg


A magyar 20. század politikai, állami, katonai stb. tekintetben sokkal inkább a kudarcok és tragédiák, semmint a sikerek története. A magyarság egyharmada nemzeti államán kívülre, idegen impérium alá került. Magyarok százezreit hurcolták el, gyilkolták le, kínozták meg, zárták táborokba, űzték el és telepítették ki szülőföldjükről. Idegen hatalmak korlátozták, sőt felszámolták a maradék ország állami szuverenitását; a térség egyik legkisebb államává vált Magyarország sorsa a korábbiaknál is nagyobb mértékben függött (és függ ma is) a nagyhatalmi szándékoktól és erőviszonyoktól. Az ezeréves magyar államiság utolsó századáról is elmondható azonban, hogy éppúgy, mint az előzőekben, a megmaradás és élni akarás erősebbnek bizonyult, mint annak veszélyei. A 20. század a magyar történelemben a gazdaság nagyarányú fejlődését, a társadalomnak az előző, polgári korszakhoz viszonyítva is jelentős modernizálását, a lakosság döntő többsége életminőségének javulását, egyszóval civilizációjának... Tovább

Fülszöveg


A magyar 20. század politikai, állami, katonai stb. tekintetben sokkal inkább a kudarcok és tragédiák, semmint a sikerek története. A magyarság egyharmada nemzeti államán kívülre, idegen impérium alá került. Magyarok százezreit hurcolták el, gyilkolták le, kínozták meg, zárták táborokba, űzték el és telepítették ki szülőföldjükről. Idegen hatalmak korlátozták, sőt felszámolták a maradék ország állami szuverenitását; a térség egyik legkisebb államává vált Magyarország sorsa a korábbiaknál is nagyobb mértékben függött (és függ ma is) a nagyhatalmi szándékoktól és erőviszonyoktól. Az ezeréves magyar államiság utolsó századáról is elmondható azonban, hogy éppúgy, mint az előzőekben, a megmaradás és élni akarás erősebbnek bizonyult, mint annak veszélyei. A 20. század a magyar történelemben a gazdaság nagyarányú fejlődését, a társadalomnak az előző, polgári korszakhoz viszonyítva is jelentős modernizálását, a lakosság döntő többsége életminőségének javulását, egyszóval civilizációjának jobbá válását eredményezte. Ennek mutatói, ha el is maradnak a szerencsésebb régiókétól, annál inkább figyelemreméltóbbak a térség más országaihoz és teljesítményeihez képest. Az „örök vesztes" sorsa - a tragédiák, a háborús pusztítások és pusztulások - dacára, a 20. század végére egy olyan Magyarország kéredzkedhet(ett) az európai nemzetek gazdasági, politikai és katonai közösségébe, amely nemcsak ezeréves idetartozása jogán, hanem saját teljesítménye miatt bizonyult erre méltónak.
„A huszadik század történetét aligha lehet elvonatkoztatni a jelenkori, napjainkban zajló mindennapi történelemtől. Szándékunk az volt, hogy az olvasónak olyan tényanyagot, olyan sokrétű ismeretanyagot kínáljunk, amelyeket a saját történelemfelfogásunk szerint értelmezünk, de nem minősítünk. A korábbi századok története iránt érdeklődőkhöz képest kötetünk leendő kritikusai vagy maguk is megélték a 20. századot, vagy ha akarják, első kézből szerzett információk birtokában tehetik mérlegre könyvünket.
Egy társadalmilag, politikailag és világnézetileg tagolt, a 21. századba lépő Magyarországon aligha született vagy születhet olyan jelenkortörténet, amely mindenki tetszését elnyeri. Nem is ez volt a célunk."
Gergely Jenő - Izsák Lajos
A Pannonica Kiadó a millennium tiszteletére, az előző ezredforduló nagy magyar történeti szintéziseinek is emléket állítva és példáját követve, 1999-ben és 2000-ben Magyar Századok címmel tíz kötetben kiadta az utolsó ezredév magyar történetét. A sikeren felbuzdulva, kedvet kapott a szerkesztő és a Kiadó is, és a következő három évben még négy pótkötettel gyarapította a sorozatot.
Azóta megint eltelt fél évtized. A szerzők újra olvasták és gondolták, s ahol kellett, javították eredeti szövegüket. A szerkesztő újra rendezte és új kiadói koncepcióba állította a köteteket.
A magyar középkor története és A magyar újkor története című kötetekkel a Pannonica Kiadó új sorozatának első két darabját már kézbe vehette az Olvasó. Most históriánk jelenkori fejezeteivel elérkeztünk a harmadik és egyúttal befejező könyvhöz is.
S minthogy záró kötetről van szó, a Kiadó helyén valónak találta azt is, hogy az Olvasót megajándékozza a teljes magyar történelem kronológiájával. Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
A magyar jelenkor története A magyar jelenkor története A magyar jelenkor története A magyar jelenkor története
Állapot:
6.800 ,-Ft
61 pont kapható
Kosárba
konyv