1.119.843

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig
Ginop popup ablak bezárása

A magyar tüzér

A magyar tüzérség története

Szerző
Budapest
Kiadó: Reé László Könyvkiadó és Terjesztővállalat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Aranyozott kiadói egész vászonkötés
Oldalszám: 598 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 31 cm x 24 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókat, illusztrációkat tartalmaz. Merkantil-nyomda (Havas Ödön) nyomása, Budapest.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Ha a magyar tüzér történetén végigtekintünk, az egész magyar történelem elevenedik meg lelki szemünk előtt. Bár a köztudatban magyar tüzér csak a honvéd tüzérség felállításával s a szabadságharc... Tovább

Előszó

Ha a magyar tüzér történetén végigtekintünk, az egész magyar történelem elevenedik meg lelki szemünk előtt. Bár a köztudatban magyar tüzér csak a honvéd tüzérség felállításával s a szabadságharc legendás vitézeivel kapcsolatban él, már sokkal előbb volt önálló magyar tüzérségünk, amely azonban a majthényi síkon történt fegyverletétellel hosszú időre megszűnt.
Nemcsak hogy a magyar tüzérség egyidejűleg jelenik meg a többi európai államok tüzérségével, hanem a 19. század egyes kiváló hadtörténeti írói Magyarország és a Fekete-tenger közti területen keresik a puskapor-lövedékek hajítására való alkalmazásának első nyomait. Sőt Meyer kapitány, Susanne tábornok és Demmin szerint Salamon királyunk volt az első Európában, aki Nándorfehérvár 1073-i ostrománál már tűzi lőfegyvereket használt... Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem