1.035.018

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Antik és Modern Képek Aukciója 1992. november 27.

Kiállítás 1992. november 19-26-ig/Árverés 1992. november 27-én

Kiadó: Műgyűjtők Galériája Aukciós Ház
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 60 oldal
Sorozatcím: Antik és Modern Képek Aukciója
Méret: 27 cm x 21 cm
Megjegyzés: Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Árverési feltételek angolul is szerepelnek a katalógusban. Árverési katalógus.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

A Műgyűjtők Galériája november 27-i aukciójára beadott képek közt legalább egy tucat muzeális érték, igazi ritkaság akad.
Csók "Züzü lila fotelben" című, opálos-selymes színekben játszó képét akár... Tovább

Csók "Züzü lila fotelben" című, opálos-selymes színekben játszó képét akár Bonnard is festhette volna. Rippl-Rónai "Favágója" nem versenyezhet ugyan a cégnél tavaly karácsonykor elárverezett Lazarinc-portréval, de mégis Rónai-kép, és jó pénzért bárkié lehet.
Lappangott eddig Paál László "Erdő széle" című levegős képe, Benczúr "Ámor Mars sisakjával" című zsánerképe mindeddig nem volt megvásárolható, mert letétként a tatai múzeumban őrizték. Az erotikus téma egyházias képzeteket keltő kidolgozása igazi csemege, akárcsak Uitz 'Női hátaktja', amely a legpazarabb 10-es évekből való. Uitztól nemhogy nagyméretű olajképet, de még grafikát is ritkán látni. Hasonlót mondhatunk el a két (!) nagyméretű Nagy István vászonról, amelyek a 10-es - 20-as évek fordulójáról valók. Jól látható rajzik, hogy Nagy korántsem szüzies-naív népi festőnek indult, hanem élő kapcsolatban állott a polgári látásmóddal. "Kettős portré feleségével" című munkája legközelebb talán a kortárs Czóbelhez vagy Zifferhez állítható. Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Antik és Modern Képek Aukciója 1992. november 27. Antik és Modern Képek Aukciója 1992. november 27. Antik és Modern Képek Aukciója 1992. november 27.

A borító enyhén kopott, sérült.

Állapot:
2.480 Ft
1.240 ,-Ft 50
6 pont kapható
Kosárba
konyv