1.034.809

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A székesfehérvári Kodolányi János Főiskola Pedagógiai Intézetének évkönyve 2004-2005

Szerző

Kiadó: Kodolányi János Főiskola
Kiadás helye: Székesfehérvár
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 152 oldal
Sorozatcím: A székesfehérvári Kodolányi János Főiskola Pedagógiai Intézetének évkönyve
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A Kodolányi János Főiskola Pedagógiai Intézete első évkönyvének fő célja az alig több mint egy éve működő intézet szakmai munkájának bemutatása.
A további évkönyveinkre vonatkozó elképzelésünk,... Tovább

Előszó

A Kodolányi János Főiskola Pedagógiai Intézete első évkönyvének fő célja az alig több mint egy éve működő intézet szakmai munkájának bemutatása.
A további évkönyveinkre vonatkozó elképzelésünk, hogy azok tartalmazzák munkatársainknak a tanárképzéssel és az iskola életével kapcsolatos olyan pedagógiai, pszichológiai tanulmányait, amelyek új információk, kutatási eredmények közretételével segítik hallgatóink, oktatóink és a pedagógusok ilyen területeken történő tájékoztatását. Eszerint tehát az évkönyv fokozatosan szakmai tanulmánykötetté fog átalakulni. A jelenhez visszatérve, a Pedagógiai Intézetről azt szükséges tudni, hogy ennek a szervezeti egységnek elsődleges feladata a Kodolányi János Főiskolán folyó tanárképzés pedagógiai és pszichológiai tanegységeinek oktatása, a komplex pedagógiai-pszichológiai szigorlat lebonyolítása, a tanári képesítő vizsgák és az iskolai gyakorlatok szakmai irányítása.
Ezeknek a teendőknek a hiánytalan szakmai ellátása érdekében került megszervezésre az intézeten belül az Elméleti Pedagógiai Tanszék, az Alkalmazott Pedagógiai Tanszék, a Pszichológiai Csoport és az Iskolacentrum, valamint a Neveléstudományi Kutatóközpont.
A két pedagógiai tanszék és a Pszichológiai Csoport a tanárképzési teendőkön túl olyan, nem pedagógusképző szakterületeken is végez oktató munkát (pl. andragógia, szociális munka szak stb.), ahol neveléstudományi, pszichológiai tárgyak szerepelnek a képzés tantervében.
Ugyanezek a Pedagógiai Intézeten belüli szervezeti egységek végzik a főiskola tanári képesítéssel nem rendelkező oktatói, valamint a hallgatók gyakorlati képzésében résztvevő vezetőtanárok pedagógiai, pszichológiai továbbképzését.
A képesítő vizsgák, az iskolai gyakorlatok, valamint a vezetőtanárok továbbképzésének szervezése az Iskolacentrum feladata.
A Neveléstudományi Kutatóközpont szerkeszti és működteti a Neveléstörténet című országos terjesztésű szakfolyóiratot országosan elismert szakértőkből álló szerkesztőbizottságra támaszkodva. Ezen kívül a kutatóközpont a főiskola főigazgatóságának intenciói szerint folyamatosan végez olyan kutatásokat az oktatók és a hallgatók körében, amelyek a főigazgatóság egyes döntéseihez szolgáltatnak szakmai támpontokat.
Az intézet munkatársainak többsége tudományos fokozattal rendelkezik, akik pedig még nem szereztek fokozatot, már doktori képzésben vesznek részt, illetve doktori védés előtt állnak.
Erre a személyi háttérre támaszkodva készítette el az intézet a BA-szintű pedagógia szakos képzés engedélyezésére vonatkozó akkreditációs szakmai anyagot. Vissza

Tartalom

Bábosik István: Előszó 7
I. A PEDAGÓGIAI INTÉZET SZAKMAI-TUDOMÁNYOS TEVÉKENYSÉGE 9
Laczkó Ildikó: A Pedagógiai Intézet története 10
A Pedagógiai Intézet oktatói 13
Tantárgyfelosztás a tanévben 25
Az oktatók publikációi (2004-2005 I.) 43
II. TANULMÁNYOK 47
Bábosik István: Az iskolateremtő Nagy Sándor 48
Laczkó Ildikó: A székesfehérvári Nevelési Tanácsadó Intézet társadalmi megítélésének kérdőíves vizsgálata 52
Michal Blasko: A zárt ciklusú oktatási rendszer és a tanuló személyiségének fejlesztése 66
Laczkó Ildikó: A nevelési tanácsadó helye és sajátos jegyei a közoktatási rendszerben 81
Kalamár Hajnalka: Az énkép, a teljesítmény és a pedagógiai hatás összefüggései 89
Séra László: A karikatúra-hatás és az arcfelismerés normaalapú kódolási elmélete 104
Pálfi Ágnes: A szabadkőműves utópia Casanova szerint.
Az Icosameron: hermészi allegória és szimbolikus mese 117
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
A székesfehérvári Kodolányi János Főiskola Pedagógiai Intézetének évkönyve 2004-2005 A székesfehérvári Kodolányi János Főiskola Pedagógiai Intézetének évkönyve 2004-2005 A székesfehérvári Kodolányi János Főiskola Pedagógiai Intézetének évkönyve 2004-2005 A székesfehérvári Kodolányi János Főiskola Pedagógiai Intézetének évkönyve 2004-2005

A borító enyhén kopott. A lapélek foltosak.

Állapot:
1.640 ,-Ft
8 pont kapható
Kosárba
konyv