1.031.459

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

László Vargart 1. festményaukció

Kiállítási és árverési katalógus/Kiállítás: Műcsarnok-Antik Enteriőr kiállítás 2002. november 28-december 1./Árverés: 2002. december 2., hétfő 17 órától Pesti Vigadó

Kiadó: BJI Bt.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 120 oldal
Sorozatcím: László Vargart
Méret: 27 cm x 21 cm
Megjegyzés: Kiállítási és árverési katalógus. Színes és fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Angol nyelvű bevezetővel. További kapcsolódó személyek a könyvben találhatók.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

Árverési feltételek
1. A BJI Galéria és Aukciósház Bt. - továbbiakban: Aukciósház - jelen katalógusban szereplő előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - a továbbiakban... Tovább

Árverési feltételek
1. A BJI Galéria és Aukciósház Bt. - továbbiakban: Aukciósház - jelen katalógusban szereplő előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - a továbbiakban árverési tételek - tulajdonosi vagy eladásra jogosultjai - a továbbiakban árvereztető - megbízása alapján az árvereztetők által eladásra kínált illetve az Aukciósház saját tulajdonában álló árverési tételek értékesítésére saját költségén nyilvános árverést rendez és vezet.
2. Az árverési feltételeket tartalmazza az árverési katalógus, továbbá azok rendelkezésre állnak a kiállítás idejére a kiállítás helyén, illetve az árverés idejére az árverés helyén.
3. Az Aukciósház az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi és vezeti.
4. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát és kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, és a venni szándékozók kézfeltartással teszik meg ajánlatukat. A tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve a katalógusban jelzett VÉDETT festmény esetében, ha elővásárlási jogát magyar múzeum érvényesíti. (1997. évi CXL Trv. szerint)
5. Az Aukciósház a megbízó nevében és képviseletében annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételára átvételére a megbízó javára. Ennek értelmében az adásvételi szerződés a megbízó és a vevő között jön létre. Amennyiben az árvereztető nem minősül a magyar jogszabályok szerint devizabelföldinek, az árvereztető és a leütés folytán vevőnek minősülő árverező közötti szerződés érvényességéhez a devizahatóság engedélye szükséges. Ezen engedély beszerzése az árvereztető feladata, az engedély beszerzéséig a vevő által befizetett vételárat és az árverési tárgyat az Aukciósház letétként kezeli és az engedély megadását követően adja ki a jogosult részére.
6. A vevő a vételárat készpénzben, vagy annak 20%-át foglalóként az árverésen azonnal tartozik fizetni. Amennyiben hitelkártyával kíván fizetni 3% hitelkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető.
7. Az Aukciósház biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 10 munkanapon belül egyenlítse ki. (1055 Budapest, Falk Miksa u. 6. sz. alatt). Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 10 munkanapon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít.
8. Amennyiben a megadott határidőig az árverező a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az Aukciósház fenntartja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összeget megtartsa.
9. A vevő közvetítői (megbízási) díját tartozik fizetni, melynek összege a leütési ár 20%-a. A vevő további 1 % kulturális járulékot is tartozik fizetni az 1996. évi XXIX. tv. alapján, mely járulék alapja azonos a szerzői díj alapjával.
10. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az Aukciósház nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 20. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 6 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az Aukciósház - felszólítás után - szabadon értékesítheti és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi... Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
László Vargart 1. festményaukció László Vargart 1. festményaukció László Vargart 1. festményaukció
Állapot:
2.440 Ft
1.220 ,-Ft 50
18 pont kapható
Kosárba
Állapotfotók
László Vargart 1. festményaukció László Vargart 1. festményaukció László Vargart 1. festményaukció László Vargart 1. festményaukció László Vargart 1. festményaukció

A gerinc elszíneződött.

Állapot:
2.440 ,-Ft
37 pont kapható
Kosárba
konyv