1.034.903

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Boldogság (dedikált példány)

Fejezetek egy új tudományból

Szerző
Szerkesztő
Fordító
Lektor

Kiadó: Lexecon Kiadó
Kiadás helye: Győr
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 295 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 14 cm
ISBN: 978-963-8758-51-4
Megjegyzés: Takács Dávid fordító által dedikált példány. Fekete-fehér illusztrációkkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

Manapság sokkal gazdagabbak vagyunk, mint a korábbi generációk. Több jut élelmiszerre, ruházkodásra, több autónk van, és többet nyaralunk; az átlagember nagyobb házban lakik, kellemesebb körülmények között dolgozik, és jobb az egészsége is. Bár az elmúlt ötven évben megduplázódott a jövedelmünk, mégsem vagyunk boldogabbak. Ezt tükrözi számtalan tudományos vizsgálat eredménye - a boldogság mérésére ugyanis ma már kifinomult módszereink vannak. Vajon mi az oka mindennek?
A könyv megvilágítja a fenti - életünk szempontjából kulcsfontosságú - paradoxon mögött meghúzódó okokat. Richárd Layard szerint hét boldogságtényező határozza meg boldogság- illetve boldogtalanságérzetünket. A szerző leírja, hogy miképpen mételyezi meg boldogságunkat az, ahogyan a társadalmi rangsorban elfoglalt pozíció alapján összehasonlítjuk magunkat másokkal. Szerinte magától értetődő, hogy a boldogság az egyetlen értelmes társadalmi cél, és azt firtatja, hogy mit változtassunk közösségi és egyéni életünkön, ha... Tovább

Fülszöveg

Manapság sokkal gazdagabbak vagyunk, mint a korábbi generációk. Több jut élelmiszerre, ruházkodásra, több autónk van, és többet nyaralunk; az átlagember nagyobb házban lakik, kellemesebb körülmények között dolgozik, és jobb az egészsége is. Bár az elmúlt ötven évben megduplázódott a jövedelmünk, mégsem vagyunk boldogabbak. Ezt tükrözi számtalan tudományos vizsgálat eredménye - a boldogság mérésére ugyanis ma már kifinomult módszereink vannak. Vajon mi az oka mindennek?
A könyv megvilágítja a fenti - életünk szempontjából kulcsfontosságú - paradoxon mögött meghúzódó okokat. Richárd Layard szerint hét boldogságtényező határozza meg boldogság- illetve boldogtalanságérzetünket. A szerző leírja, hogy miképpen mételyezi meg boldogságunkat az, ahogyan a társadalmi rangsorban elfoglalt pozíció alapján összehasonlítjuk magunkat másokkal. Szerinte magától értetődő, hogy a boldogság az egyetlen értelmes társadalmi cél, és azt firtatja, hogy mit változtassunk közösségi és egyéni életünkön, ha valóban boldogabban akarunk élni. Következtetései azonban sok esetben meglepőek.
Ez az úttörő munka magában foglalja a közgazdaságtan, a pszichológia, az agykutatás, a filozófia és a társadalompolitika legújabb kutatási eredményeit; ezzel egy a társadalommal és saját életünkkel kapcsolatos, merőben új és lenyűgöző gondolkodásmódot mutat be.
Közgazdász vagyok, szeretem a szakmámat, és sokat köszönhetek neki. a közgazdaságtan azonban egyenlőségjelet tesz a társadalom boldogabbá tétele és vásárlóerejének növekedése közé - vagy legalábbis nagyjából. én sohasem fogadtam el ezt a nézetet, és az utóbbi ötven év története engem igazolt. Ezzel szemben a boldogságkutatás, mint új tudomány, olyan alternatív szemléletet képvisel, amely inkább bizonyítékokon, mint kijelentéseken alapszik. Így a pszichológia új eredményeit felhasználva s egyúttal figyelembe véve a közgazdaságtant, az agykutatást, a szociológiát és a filozófiát egy új nézőpontból vizsgálhatjuk, hogy milyen életvitel és politikai intézkedés tekinthető helyesnek. itt az idő, hogy megkíséreljünk - gyors léptekkel behatolva egy eleddig érintetlen területre - tudományos bizonyítékok alapján elgondolkodni azon, hogyan is élhetnénk jobban.
Richard Layard vezető közgazdász, aki úgy véli, hogy a társadalom boldogsága nem feltétlenül a jövedelmével mérhető. leginkább a munkanélküliséggel és az egyenlőtlenséggel kapcsolatos munkáiról ismert, amelyek a brit munkanélküliségi politika fejlődésének elméleti alapjául szolgáltak. Megalapította a Gazdasági Teljesítménykutató Központot (Centre for Economic Performance) a London School of Economicson, és 2000 óta a Lordok Házának tagja. A boldogság témakörében folytatott kutatásai olyan különböző területek eredményeit integrálják, mint a pszichológia, az agykutatás, a közgazdaságtan, a szociológia és a filozófia. Vissza

Tartalom

Első rész
Boldogságtényezők
A boldogság mint probléma 13
Mi a boldogság? 21
Boldogságmérlegünk 39
Miért nem boldogít a pénz? 49
Mi tesz minket boldoggá? 63
Mit csinálunk rosszul? 83
A lehetséges közös cél 99
Második rész
A boldogsághoz vezető út
A legnagyobb boldogság elve 115
A megoldás kulcsa a közgazdaságtan kezében van? 131
Van-e kiút a mókuskerékből? 151
Megengedhetjük magunknak a biztonságot? 167
Képes a tudatunk irányítani a hangulatunkat? 185
Drogok, gyógyszerek és a boldogság 199
Következtetések a mának 215
Köszönetnyilvánítás 229
Függelékek listája 232
Táblázatok, grafikonok és diagramok forrásai 233
Jegyzetek 238
Irodalomjegyzék 267
Tárgy- és névmutató 289

Richard Layard

Richard Layard műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Richard Layard könyvek, művek
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Boldogság (dedikált példány) Boldogság (dedikált példány) Boldogság (dedikált példány) Boldogság (dedikált példány)

Szép állapotú példány.

Az ajánló oldalon a fordító, Takács Dávid névre szóló dedikációja látható.

Állapot:
3.440 ,-Ft
17 pont kapható
Kosárba
konyv