1.035.070

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Pszichodráma újság 2008. tavasz

A Magyar Pszichodráma Egyesület folyóirata

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A Magyar Mozgás- és Táncterápiás Egyesület 2006. június 9-10-én tartott „A TEST ÉS AZ EGÉSZ" című konferenciáján elhangzott előadásokból készült tanulmánykötetet tartja kezében az Olvasó. A... Tovább

Előszó

A Magyar Mozgás- és Táncterápiás Egyesület 2006. június 9-10-én tartott „A TEST ÉS AZ EGÉSZ" című konferenciáján elhangzott előadásokból készült tanulmánykötetet tartja kezében az Olvasó. A táncterápia Magyarországon a fiatal módszerek közé tartozik, annak ellenére, hogy a nagy táncterápiás iskolák már a 40'-es évektől létrejöttek világszerte.
Egyesületünk 1992-ben alakult azzal a céllal, hogy a mozgással, testi kifejezéssel, testtapasztalattal gyógyító szakembereket összefogja, és közeget teremtsen számukra, hogy igazi módszerré érleljék, fejlesszék, alkossák tudásukat. Ez a szemlélet hatja át most is szervezetünket, ugyanis többféle önálló identitással bíró táncterápiás és testtudati módszer szakemberei tartoznak ide, akik között folyamatos párbeszéd, közös gondolkodás valósulhat meg.
Az alapítók között voltak a mai pszichodinamikus és csoportanalitikus irányzat, a Ritual Innovatív Terápia (RIT), a Szomatoterápia, a modern improvizatív tánc és testtudati technikák, a Body Mind Centering (BMC), és a Feldenkrais módszer szakemberei. Alapító tagokként voltak jelen a mozgásterápia mellett elkötelezett, munkájukban mozgásos és testi kifejezéssel is dolgozó, tapasztalt pszichoterapeuták.
Később az Integrált Kifejezés- és Táncterápia (IKT), majd többféle testtudati technika, módszer szakemberei is csatlakoztak, pl. Dance Ability. Az utóbbi években az USA-ban, az American Dance Therapy Association (ADTA) keretein belül képződött munkatársak is szervesen részt vesznek a közös munkában.
A gyógyító testtudati módszerek kezdettől fogva fontos helyet foglalnak el az Egyesület életében (mint a BMC, a Feldenkrais módszer, kontakt improvizáció). A testtudati technikák és módszerek tapasztalatunk szerint hatékonyan alkalmazhatóak mind a mozgásterapeuták testi tudatosságának csiszolásában, mind számos egyéb (módszerspecifikus pszichoterápiától különböző) gyógyító tevékenység során. A táncterapeuták a testtudati műhelyeken aktívan dolgoznak testi-lelki jelenlétükkel, mely munka hosszú távon alkalmazott módszerüket is tovább finomíthatja, formálhatja.
A pszichodinamikus mozgás- és táncterápia az első táncterápia, amelyet a Pszichoterápiás Tanács pszichoterápiás módszerként elfogadott. A pszichodinamikus táncterápia a testtudati munkamódot korrekciós eszközként használja, a képzés részét alkotja egy önálló testtudati módszer megismerése.
Ezen belül a csoportanalitikus irányzat a mozgás- és táncterápia folyamatát - mint a tudattalan anyanyelvét - arra a célra használja, hogy a tudattalan tartalmak jobban hozzáférhetőek legyenek a mozgásos részt csoportanalitikus ülés formájában lezáró feldolgozó munka számára.
Az IKT megközelítésében a kifejezés, az önkifejezés kap tág teret, és a módszer követői nagy hangsúllyal dolgoznak a szimbolikus szintekkel és jelentésekkel.
Az Egyesület keretei között folyik a pszichodinamikus módszer képzése, az IKT képzése kezdettől fogva a külön kiképző intézetükben zajlik.
Egyesületünk sokszínűsége e kötetben is testet ölt. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv