1.034.226

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Hévízi Képes Kalendárium 1999-2009

Szerző
Szerkesztő
Grafikus
Fotózta

Kiadó: Hévíz Város Önkormányzata
Kiadás helye: Hévíz
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött kemény papírkötés
Oldalszám: 144 oldal
Sorozatcím: Hévízi Képes Kalendárium
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 15 cm
ISBN: 978-963-8804-33-4
Megjegyzés: Színes fotókkal, fekete-fehér illusztrációkkal. Térképmelléklettel.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A kilenceseknek különleges jelentősége van Hévíz legújabb kori történetében. 1989-ben a hévíziek tüntettek a Babótsay József orvos által „Magyar Betsaidának" nevezett csodató megmaradásáért. A... Tovább

Előszó

A kilenceseknek különleges jelentősége van Hévíz legújabb kori történetében. 1989-ben a hévíziek tüntettek a Babótsay József orvos által „Magyar Betsaidának" nevezett csodató megmaradásáért. A demonstráció a történészek által „csodák évének" nevezett folyamatba illeszkedett, s hozzájárult a békés rendszerváltozás sikeréhez.
Tíz év múlva, 1999-ben a városi címet csupán néhány éve elnyert település nagyot lépett előre a városias jelleg kialakításában. Az új létesítmények átadása - városháza, templom, sportcentrum - mérföldkőnek tekinthető, melynek következtében a pezsgő fürdőtelep közelében kialakult a modern városmag, a közigazgatási és szakrális centrum.
Újabb tíz év múlva, 2009-ben Hévíz városa már bel- és külföldön egyaránt elismert, vezető szerepet játszó fürdőhely. A hagyományteremtő céllal összeállított Hévízi Képes Kalendárium első kötete az eltelt évtized jelentősebb eseményeiről és eredményeiről ad számot, melyek alapján jobban megérthető, értelmezhető a jelenben elfoglalt pozíció.
A közelmúlt fejlődése szervesen illeszkedik a távolabbi múltba, a gyógyhely kialakulása, fejlődéstörténete és kulturális tradíciója nagy befolyással van a jelenre is. A régmúlt csomópontjainak megragadása szükséges ahhoz, hogy a legutóbbi évtized a megfelelő helyre kerüljön a „hévízi időszalagon".
A mai Hévíz területén a rómaiak megtelepedése érdemel elsőként figyelmet. Az egregyi városrészben feltárt kora császárkori kőépület, valamint a késő császárkorból származó sírlelet és a tó közelében előkerült, Jupiternek szentelt oltárkő említhetők példaként. Az említettek alapján feltételezhető, hogy a római polgárok már ismerhették a gyógyító hévizet.
A középkor hosszú évszázadaiban a melegvíz ipari és mezőgazdasági célú hasznosítása került előtérbe. A tóból elfolyó vizet bőrpuhításra használták, malmokat hajtattak vele, a rétek bőséges szénatermését pedig az állattartásban hasznosították. Vissza

Tartalom

Ajánlások 7
Vértes Árpád polgármester 7
Dr. Hegedűs Lajos ügyvetető igazgató 8
Előszó 9
Dr. Szarka Lajos
Tíz év története (1999-2009) 13
Képes Kalendárium
Tíz év képekben
A virágok városa
A kultúra és sport városa
A Hévízi-csodató
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv