Előszó
Időnként megállunk a mindennapi lótás-futásban, s mint kamaszkorunkban, elgondolkozunk a születésen, halálon, életünk értelmén, Istenen, hogy létezik-e egyáltalán, és ha igen, mennyire szeret...
Tovább Előszó
Időnként megállunk a mindennapi lótás-futásban, s mint kamaszkorunkban, elgondolkozunk a születésen, halálon, életünk értelmén, Istenen, hogy létezik-e egyáltalán, és ha igen, mennyire szeret minket, miért tűri el a sok szenvedést, mivégre a megannyi megpróbáltatás. Megszólítjuk őt, olykor még az is, aki nem hisz létezésében. Kérünk tőle, fohászkodunk hozzá, perlekedünk vele...
A kötetben szereplő írók, színészek, zenészek, táncosok, tudósok, közéleti személyiségek is megálltak most egy pillanatra, hogy megmutassák nekünk, ők miképpen kérnek, imádkoznak, kételkednek, miképpen fordulnak Istenhez.
Van egy kis falu Heves közelében, Tarnabod. Hajléktalan családok költözhettek ide, igazi otthonra leltek, a falu befogadta őket. A kötet szerzői és kiadója a könyv bevételéből támogatni szeretné e "befogadó" közösség kulturális életét. Lehessen például egy kis könyvtáruk.
A szövegek rendkívül változatosak. Szerepelnek itt versek, novellák, elmélkedések, klasszikus értelemben vett imák. Van, aki egyszerűen csak egy történetet mesél el vagy nyílt levelet ír. Van olyan, aki régebbi írását adta a kötethez, sokan pedig erre az alkalomra fogalmazták meg fohászukat vagy éppen kételyüket. Néhányan kedves imájukat küldték el. Ekként lett könyvünk "szerzője" például Kölni Szent Brunó vagy Kalkuttai Teréz anya.
A könyv végén életrajzi adatok tájékoztatják az olvasót a szerzőkről. Némelyek lexikonszerű, mások személyes hangvételűek. Arra törekedtünk, hogy ez a könyv mindenki számára otthonos legyen. Bárki belekukkanthasson, megpihenhessen, erőt gyűjthessen, s megújulva indulhasson tovább.
Vissza