A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

"Ó, te áldott kender, mennyi kínra jutottál"

Kendertermelés és feldolgozás Vác környékén/1989. augusztus 11-től szeptember 20-ig kiállítás a Görög Templom Kiállítóteremben (Vác, Március 15. tér 19.)

Fotózta
Kiadó:
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 28 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal illusztrálva.

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Részlet a könyvből:

A különféle textíliák, ruhaneműk használata ősidőktől fogva fontos szükséglete az emberiségnek. Kezdetektől ismerjük a textilneműk előállításának munkafázisait, folyamatát,... Tovább

Előszó

Részlet a könyvből:

A különféle textíliák, ruhaneműk használata ősidőktől fogva fontos szükséglete az emberiségnek. Kezdetektől ismerjük a textilneműk előállításának munkafázisait, folyamatát, az e célra felhasznált anyagokat. Ezek közül a kender az a széles körben, nagy területen elterjedt, évezredes múltú rostnövény, melynek használatát szinte napjainkig nyomon követhetjük.
Kínában már 6000 éve bizonyosan termesztették, Európába Herodotos szerint a szkíták hozták. Magyar írásos emlékek a XII. században említik a kender szót először, nyelvészti kutatások szerint bolgár-török eredetű ez a megnevezés. Még a honfoglalás előtt ismerhette a magyarság a növényt, s a feldolgozás módját, de termeszteni feltehetően csak letelepedése után, a Kárpát-medencében kezdte. Mint szántóföldi terményt a tizedtörvények is emlegetik, a XVIII. századtól pedig egyre inkább elterjed az uradalmakban is. 1869-ben az ország vetésterületének 1,1 %-án, 1919-ben 0,4 %-án termelték. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv