Előszó
Az üzem- és munkaszervezés - vagy ahogy újabban nevezzük: a vállalati szervező munka fejlesztése - napjainkban a népgazdaság egyik legfontosabb problémája. Tapasztalatok bizonyítják, hogy a vállalatok szervezettsége, az ott folyó szervezési munka minősége elmarad a termelőerők fejlettségének színvonalától, s a gazdaságban jelentkező nehézségek egy része e tevékenység hiányosságaira vezethető vissza.
Ezért a szervezési tevékenység fontosságát egyre szélesebb körben ismerik fel. Hazánkban és világszerte az ipari termelésben éppúgy, mint a mezőgazdaságban vagy az élet egyéb területein, előtérben áll. Egyaránt nélkülözhetetlen eszköze a gyártás modern, nagy teljesítményű gépek segítségével végrehajtott korszerűsítésének, az anyagmozgatás javításának, az áttekinthetőbb raktárgazdálkodásnak és a gazdasági életben napról napra növekvő részarányú alkalmazotti munka minőségének, teljesítményének és gazdaságossága fokozásának.
Gazdasági növekedésünk feltételeiben bekövetkezett változások még élesebben vetik fel a fejlődés intenzív tényezőinek, köztük a szervező munka fejlesztésének előtérbe kerülését. Alapvető feladata, hogy sajátos módszerei révén segítse a fejlődés tartalékainak feltárását és mobilizálását, s ezen keresztül a termelőerők fejlődését.
Vissza