1.034.210

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Dr. Zádor Anna hagyatékának árverése 1995. december 16.

Nagyházi Galéria és Aukciósház/Árverés: 1995. december 16-án délután 3 órakor/Kiállítás: 1995. december 9-től 15-ig, mindennap 10-18 óráig

Kiadó: Nagyházi Galéria és Aukciósház
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 16 oldal
Méret: 24 cm x 16 cm
Megjegyzés: Árverési katalógus.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

Zádor Anna (1904-1995)
Nagypolgári családból származott. Szüleinek rózsadombi villájában műalkotások, műtárgyak vették körül. Később megvallotta, hogy ez a környezet, a szép tárgyak... Tovább

Zádor Anna (1904-1995)
Nagypolgári családból származott. Szüleinek rózsadombi villájában műalkotások, műtárgyak vették körül. Később megvallotta, hogy ez a környezet, a szép tárgyak iránti szeretet nagyban hozzájárult ahhoz, hogy művészettörténész lesz.
1926-ban szerzett diplomát a budapesti egyetem bölcsészettudományi karán. Már ekkor elhatározta, hogy az építészet történetével fog foglalkozni. A 20-as évek végén olaszországi ösztöndíjat kapott, hogy az olasz-magyar építészeti kapcsolatok XVIII. századi fejezetét kutassa. Milánóban sikerrel járt: adatokat, terveket talált Pollack Mihály és féltestvére, Leopold munkásságához. Forrásait még idejében fejezte fel, mert később, a világháború alatt, a milánói levéltár nagy része elpusztult és sok anyagot ma már csak az ő jegyzeteiből, fényképeiből ismerünk. Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Dr. Zádor Anna hagyatékának árverése 1995. december 16. Dr. Zádor Anna hagyatékának árverése 1995. december 16. Dr. Zádor Anna hagyatékának árverése 1995. december 16. Dr. Zádor Anna hagyatékának árverése 1995. december 16. Dr. Zádor Anna hagyatékának árverése 1995. december 16.

A borító belső oldalán és a címlapon tulajdonosi bejegyzés, egy lapon beragasztott címke található. Az utolsó lap sarka hiányos. A katalógus kézzel beírt leütési árakat tartalmaz.

Állapot:
2.740 ,-Ft
14 pont kapható
Kosárba
konyv