1.035.157

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Etikett, társas élet, protokoll I.

Kecskeméti Tanítóképző Főiskola - Főiskolai jegyzet

Szerző
Grafikus
Lektor

Kiadó: Okker Kiadó
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Varrott papírkötés
Oldalszám: 67 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 29 cm x 21 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér illusztrációkkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

„...az iskola a tanító szellemi fényképe... "
Mit is jelent ez a ma is érvényes idézet, amely Környei Jánosnak a múlt században megjelent A tanító az iskolában című könyvében olvasható. A választ... Tovább

Előszó

„...az iskola a tanító szellemi fényképe... "
Mit is jelent ez a ma is érvényes idézet, amely Környei Jánosnak a múlt században megjelent A tanító az iskolában című könyvében olvasható. A választ Bárány Ignácz: Tanítók könyve 4. oldalán olvashatjuk: „A tanítóképezde nevelési rendszerének arra kell irányulnia, hogy a tanítójelöltek egykor mint tanítók... erényben, engedelmesség- és önmegtagadásban, szorgalom- és munkásságban, rend- és tisztaságszeretetben példányképül tündököljenek; hogy életük- és működésük, egyenes lelkűségük, ildomosságuk, udvariasságuk, finom és megnyerő társalgási modoruk és egész maguktartása által maguknak épen úgy, mint az egész tanítói testületnek tekintélyt és közbecsülést szerezni tudjanak."
Bárány Ignácz könyvének gondolatai ma is érvényes követelményeket jelentenek. A tanítónak példaképnek kell lennie, színvonalas viselkedéskultúrával kell rendelkeznie, olyannal, amely megfelel a közéleti szereplésnek, a pedagógushivatásnak, és alkalmassá teszi őt a pedagógus pálya mellett sok egyéb szerepkör betöltésére. A viselkedéskultúra, az etikett, az illemtan olyan nemzeti és nemzetközi hagyományokra épülő, társadalmilag szabályozott és elfogadott magatartás- és viselkedésforma, amelynek ismerete mindenki számára kötelező, aki a felnövekvő generációk nevelésével foglalkozik. Nemcsak az az elvárás, hogy ennek a szabályrendszernek megfelelően éljen a pedagógus, de követelmény az is, hogy ezt az oktató-nevelő munkában át is tudja adni a gondjaira bízott növendékeknek.
Sajnos az elmúlt évtizedekben a pedagógusképzés programjából teljes egészében hiányzott az ilyen jellegű nevelés, nem foglalkoztak a felkészítésben a viselkedés- és magatartáskultúrával. A Kecskeméti Tanítóképző Főiskola korszerű programjának egyik fontos képzési területe már több éve az Etikett, társas élet, protokoll itthon és külföldön kötelezően választható kurzus.
A főiskolán folyó etikett, társas élet, protokoll kurzushoz készülő jegyzetben öt fejezetben dolgozzuk ki a témákat, felhasználva a tanításban szerzett tapasztalatokat. Az elméleti kifejtés mellett elsődleges feladatunknak tekintjük a gyakorlati bemutatást. Vissza

Tartalom

Előszó 5
Etikett, társas élet, protokoll 7
A tanítás célja és feladata 7
A tanító, az óvodapedagógus 7
A viselkedéskultúra fogalmai 10
Viselkedéskultúra 10
A szabályok jogi értelmezése 11
Mi az erkölcs? 11
Mi az illem? 11
Etikett 13
Társas élet 15
Protokoll 15
A társas élet szabályai 19
Köszönés, üdvözlés 20
Bemutatkozás 26
Bemutatás 31
Társas élet, etikett 35
Ismerkedés 37
A megszólítás 37
Meghívás 40
Családi, társasági események 47
Étkezés: reggeli, ebéd, vacsora 47
Terítés 47
Italok és kínálás 57
Készülődés 58
Protokoll 60
Protokolláris események 61
A szervezés lépései 62
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv