1.034.962

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A rajzolás iskolája kezdettől a müvészetig (rossz állapotú)

Szerző
Grafikus

Kiadó: Győző Andor
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Félvászon
Oldalszám: 244 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 17 cm x 25 cm
ISBN:
Megjegyzés: 162 fekete-fehér rajzoldallal és 32 műmelléklettel illusztrálva. Második, bővített kiadás. Hungária Nyomda Rt. nyomása, Budapest. A könyv valószínűsíthető kiadási éve: 1943.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Lehet-e megtanulni rajzolni, vagy csak a kiváltságosaknak adatott meg a rajztudás lehetősége? Erre kell esősorban válaszolnunk. A magyar művészek egyik legnagyobb nevelője, Székely Bertalan,... Tovább

Előszó

Lehet-e megtanulni rajzolni, vagy csak a kiváltságosaknak adatott meg a rajztudás lehetősége? Erre kell esősorban válaszolnunk. A magyar művészek egyik legnagyobb nevelője, Székely Bertalan, tanításaiban mindig hangsulyozta, hogy a rajzolásnak két tagozata van: az első a mesterségbeli része, ezt minden értelmes és gondolkodó ember elsajátíthatja, - míg a másik részéhez, amely ezt a tudást művészetté emeli, már külön adottság és tehetség szükséges, - enélkül a rajz csak tudás marad. A tanár gyakran hallhatja növendéke szüleitől vagy jóismerőseitől: "remek kézügyessége van, milyen jól rajzol!" Pedig a kézügyesség nem elég ahhoz, hogy megtanuljon valaki rajzolni. A rajzolás megtanulásának lehetősége mindenekelőtt értelmes látást és logikus gondolkodást igényel. Elsősorban ez adja a helyes alapot és erre kell elvezetni az érdeklődőt, akkor majd rajzban éppen úgy ki fogja tudni fejezni magát, mint szóban vagy írásban, amint azt adottság megengedi. A rajzolás alapjául a szemünkbe, agyunkba felvett képek szemlélet útján grafikai vonallá való visszaadását kell tekintenünk. Ezeknek a képeken későbbi emlékezetből való visszaadása rajzban: végső határa a rajzolás megtanulható részének.
A rajzolás iránti vágy ösztöne a kora gyermekkorban megnyilvánul. Azt hiszem, nincsen senki, akinek ha visszanéz gyermekkorába, ne volna egy-egy emléke, akár csak egy torzkép, vagy más rajz köréből. a rajzolást tanultuk is az elemiben, a középiskolában, dehát ott bizony kevés az óraszám a sok tanuló mellett; nem lehet kívánni sem, hogy kielégíthesse akár az élet, akár az egyén szükségletét a rajz fejlesztésében.
Azok részére, akik ezt szeretnék: kiegészíteni vagy talán egészen új alapokon újra kezdeni a rajzolást, ad útmutatást ez a kis "Rajzolás iskolája". Vissza

Fülszöveg

Haranghy Jenő (1894-1951), alkalmazott grafikus, festő, az Orsz. M. Kir. Iparművészeti iskola tanára. Rendkívül termékeny és sokoldalú alkotó volt. Az alkalmazott grafikai műfajok (plakát, bélyeg, ex libris) mellett a művészi sokszorosító eljárásokat (rézkarc, litográfia) is művelte. Mintegy 200 könyvhöz készített illusztrációt, illetve borítótervet (Csokonai, Madách, Vörösmarty, Móricz, Kipling, Cooper, La Fontaine és mások műveihez).

Haranghy Jenő

Haranghy Jenő műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Haranghy Jenő könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv