1.034.839

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Húszéves a Közgazdaságtudományi Kar

A Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Karának kiadványa, a Köz-gazdaság különszáma

Szerkesztő

Kiadó: Budapesti Corvinus Egyetem
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 144 oldal
Sorozatcím: Köz-gazdaság
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 23 cm x 16 cm
ISBN:
Megjegyzés: Színes fotókkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A Közgazdaságtudományi Kar 20 éves fennállása alkalmából készült emlékkötet összeállításával fő célunk az volt, hogy bemutassuk a kart, annak megszületését, történetét, eredményeit, sikereit és... Tovább

Előszó

A Közgazdaságtudományi Kar 20 éves fennállása alkalmából készült emlékkötet összeállításával fő célunk az volt, hogy bemutassuk a kart, annak megszületését, történetét, eredményeit, sikereit és kevésbé sikeres pillanatait. Szerettük volna megmutatni, hogy a kar, mint egység a Budapesti Corvinus Egyetem elengedhetetlenül fontos, nélkülözhetetlen és megkerülhetetlen eleme, valamint azt sugallni, hogy büszkeséggel tölthet el oktatót és hallgatót egyaránt az, hogy a karhoz tartozónak vallhatja/vallhatta magát, és részesei lehetnek/lehettek a kar eredményeinek.
Ami a módszereket illeti, kezdetben elsősorban a kar történetére és eredményeire vonatkozó tényadatok összegyűjtésével és elemzésével szerettük volna a fenti célt elérni - erre utal az, hogy a szerkesztők jórészt statisztikusok. Ezt a kezdeti elképzelést azonban nagyon hamar, már a munka kezdeti fázisában erősen felül kellett vizsgálnunk, hiszen már korán kiderült, hogy a részben az időben gyakran változó struktúrák (szervezeti egységek, oktatási formák, koncepciók), részben pedig a meglehetősen nehezen hozzáférhető és gyakran erősen hiányos tartalmú adatforrások okán ezt a kötetet nem lehet statisztikai elemzésekre építeni. Megpróbáltunk minden lehetséges adatforrást fellelni a kari és egyetemi dokumentációktól (munkaanyagok, előterjesztések, jegyzőkönyvek, emlékeztetők, levéltári anyagok stb.) kezdve a lehetséges internetes forrásokon (Egyetem, MTA, könyvtárak stb. honlapjai) át a személyes tájékozódásig, de mindez nem bizonyult elégségesnek.
Ezért változtattunk a módszereken és egyre inkább egy lazább szerkezetű, elbeszélő jellegű összeállítás felé fordultunk, amely csak kisebb részben alapul kemény adatokon, interjúkkal, beszélgetésekkel, visszaemlékezésekkel próbáltuk pótolni a hiányzó információkat, és megrajzolni, vagy legalább vázolni a képet. így is maradtak fehér foltok, némileg ellentmondásos megállapítások, nem mindig összehasonlítható adatok, ám ezeket a hiányosságokat csak egy, a mostaninál jóval alaposabb, szélesebb közreműködői bázisra támaszkodó kutatás tudná esetleg megszüntetni. Reméljük, hogy a kötet minden hiányossága ellenére érdekes és tanulságos olvasmány lesz sokak számára, és ha teljes mértékben megvalósítani nem is, de meg tudja közelíteni a felvázolt célt.
Munkánk során nagyon sok kollégától kaptunk kisebb-nagyobb segítséget. Ezeket egyenként, név szerint felsorolni lehetetlenség lenne, ám azt elmondhatjuk, hogy minden segítség hasznos volt, megkönnyítette, jobbá tette munkánkat. Név szerint is ki kell emelnünk Havelda Éva Zsuzsannát, a Dékáni Hivatal vezetőjét, aki áldozatos munkájával, a megszerezhető információk összegyűjtésével, rendezésével és feldolgozásával nagyon sokat tett azért, hogy ez a kötet elkészüljön. Neki, és valamennyi névtelen közreműködőnek ezúton köszönjük meg hozzájárulásukat. Vissza

Tartalom

Előszó 5
Rektori köszöntő 7
1. A Közgazdaságtudományi Kar története és szervezete 9
1.1. A kezdetek 9
1.2. A tanszéki struktúra változásai 11
1.3. A kar jelenlegi szervezete 14
1.4. A Közgazdaságtudományi Kar egységei és jelenlegi vezetőik 17
2. A Közgazdaságtudományi Kar vezetése 19
3. Oktatás, hallgatók 22
3.1. Alapoktatás: hallgatók, képzési formák, szakok 22
3.2. Doktori képzés 31
Interjú Zalai Ernővel 33
3.3. A hallgatók kari tevékenysége 37
3.4. Kiváló hallgatóink 45
4. Az oktatók 50
4.1. A kar oktatóinak előmenetele, tudományos eredményei 50
4.2. Az oktatók publikációs tevékenysége 59
4.3. Oktatóink a szakmai-tudományos, társadalmi és politikai közéletben 70
4.4. A kar oktatóinak elismerései, kitüntetései 73
5. További kari tevékenységek 81
5.1. Tudományos konferencia 81
5.2. Nyitás a nemzetközi színtérre 82
5.3. A kar tudományos megjelenése 83
5.4. A kar által alapított kitüntetések 85
Interjú Trautmann Lászlóval 87
6. A Közgazdaságtudományi Kar tanszékei 93
7. Elszáll az idő 126
7.1. A kar nagy öregei 126
7.2. Emlékezzünk azokra, akik már nincsenek közöttünk! 134
8. Képek, történetek a kar életéből 135
8.1. A kar egyes tanszékeinek elhelyezése, vándorlása 135
8.2. Szemelvények a Közgazdász c. újságból 137
8.3. Színes történetek, írások 141
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv