A beállítást mentettük, naponta értesítjük a beérkező friss kiadványokról
A beállítást mentettük, naponta értesítjük a beérkező friss kiadványokról
Előszó
Részlet a könyvből:
A fa-ló.
Tíz esztendőbe telt, amíg Odysseus hazaérkezett Trójából. Homéros hőst csinált belőle, ama hősök fajtájából, akik - bár az óceán, vagy a sors hullámai...
Tovább
Előszó
Részlet a könyvből:
A fa-ló.
Tíz esztendőbe telt, amíg Odysseus hazaérkezett Trójából. Homéros hőst csinált belőle, ama hősök fajtájából, akik - bár az óceán, vagy a sors hullámai hányják-vetik. őket - leleményesek és türelmesek. Homéros volt Odysseus legjobb barátja.
Elég különös, de Odysseus nem tartozott Heléna bámulói közé. Talán éppen ez a magyarázata, hogy Heléna őróla mindig tisztelettel beszélt. Ha az ember nem elég figyelmesen olvas, az a benyomása, hogy Odysseus egyike volt Heléna számtalan kérőinek s megfogadta, hogy támogatja a szerencsés férfit, aki őt elnyeri. Ezért a többivel együtt elment Trójába és furfangosságával - a fa-ló históriával - lehetővé tette a görögöknek, hogy elfogják a gyönyörű, de csintalan asszonyt és kényszerítsék, hogy újra a férje mellett éljen. Ezek szerint Odysseus a közösség érdekeit szem előtt tartó, mintaszerű polgár lett volna.
A tények mást bizonyítanak. Csak külső jelek szerint számított kérőnek, hiszen Helénába nem volt szerelmes és bár megesküdött, hogy segíti Menelaost, ha valaki megszöktetné az asszonyt, mégis, mikor a világosan előrelátott esemény bekövetkezett, megpróbált visszakozni. Nem mintha gyáva lett volna, de semmi érdeke nem fűződött ehhez a háborúhoz.
Vissza
John Erskine műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: John Erskine könyvek, művek
Megvásárolható példányok
Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.
Google, Facebook, Apple, Microsoft fiókkal való belépés/regisztráció eseténautomatikusan elfogadja az Általános Szerződési Feltételeket.
Elfelejtett jelszó
Kérjük, adja meg azonosítóját, és a hozzá tartozó email címet, hogy jelszavát elküldhessük Önnek!
A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!
Azonosító név/E-mail cím* Azonosító és e-mail cím megegyező
E-mail cím*
(2009 március óta a regisztrált ügyfelek azonosító neve megegyezik az email címmel)
Ha az azonosítóját sem tudja megadni, kérjük, hívja az ügyfélszolgálati vonalat:
+36-62-452-833
1
2
3
Regisztráció
Regisztráció
Regisztrációja sikeresen megtörtént.
Megadott e-mail címére megerősítő e-mailt küldtünk. Ahhoz, hogy a regisztrációja véglegesedjen, és le tudja adni rendeléseit, kérjük, kattintson a levélben található linkre. A megerősítő link a kiküldéstől számított 48 óráig érvényes, ezután a regisztrációs adatok törlésre kerülnek.
Kérjük, jelölje meg az érdeklődési körébe tartozó témaköröket!
Regisztráció
Az ön által megjelölt témakörök:
Temakor_1
Beállíthatja, hogy emailben értesítőt kapjon az újonnan beérkezett példányokról a bejelölt témaköröknek megfelelően.
Beállított értesítőit belépés után bármikor módosíthatja az Értesítő menüpont alatt:
létrehozhat új témaköri értesítőt
inaktiválhatja értesítőjét, ha éppen nem kíván a megadott témában értesítőt kapni
törölheti véglegesen az adott értesítőjét
szerkesztheti jelenlegi értesítőjét, ha még részletesebben szeretné megadni mi érdekli.
Az Ön választása alapján naponta vagy 3 naponta kap tőlünk emailt a beállított értesítőjéről.