1.034.149

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Szállodák

Szerző
Szerkesztő
Fotózta

Kiadó: Budapest Főváros Önkormányzata Főpolgármesteri Hivatala
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 62 oldal
Sorozatcím: A mi Budapestünk
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 12 cm
ISBN: 963-9170-01-1
Megjegyzés: Színes és fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A vendégfogadók, szállók története ezen a vidéken is valószínűleg ugyanúgy kezdődött, mint bárhol a világon. A vándort, az utazót mindig befogadták éjzakára, ellátták étellel, itallal - időnként... Tovább

Előszó

A vendégfogadók, szállók története ezen a vidéken is valószínűleg ugyanúgy kezdődött, mint bárhol a világon. A vándort, az utazót mindig befogadták éjzakára, ellátták étellel, itallal - időnként persze ki is rabolták. Aquincum romjai között, a hajdani déli kapu előtt feltárták egy vendégfogadó romjait. Kis hálófülkéiben megalhatott, aki napnyugta után érkezve már nem jutott be a városba, élelmet is kaott és ellátták az állatait. A középkori kolostorokban mindig megszállhatott a rászoruló, a postakocsik lóváltó állomásain pedig az utas is megpihenhetett.
Pesten a török hódoltság után már hét fogadóról tudunk: Fehér Hajó (az 1696-os összeírás szerint ez volt Pesten a legnagyobb, hat szobával), Arany Horgony, Arany Sas (ezen a néven nyílt például a hatvani kapu forgalmára 1780-ban épült fogadó, melynek később gyakran volt vendége Petőfi, Jókai és Vörösmarty is), Fekete Sas, Fehér Rózsa, Fehér Ló, Fehér Ökör. Vissza

Fülszöveg

Válogatásunk a budapesti vendégfogadás históriájának közel másfél évszázadát tekinti át. A múlt század derekától kezdődő szállodaépítkezés a városegyesítés, majd a millennium idején megélénkült, sorra nyíltak a világszínvonalú szállodák. Az első világháború után viszonylag gyors volt a talpra állás. A második világháborút követően aztán közel húsz évig nem épült szálloda Budapesten. A nyolcvanak évek építkezéseivel kezdődő újabb fellendülés ma is tart.
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv