Az 1967/68-as oktatási évben első ízben szervezték a szakszervezetek a "Társadalmunk időszerű kérdései" tanfolyamokat. Az első év tapasztalatai kedvezőek voltak. A különböző szintű szakszervezeti...
Tovább
Előszó
Az 1967/68-as oktatási évben első ízben szervezték a szakszervezetek a "Társadalmunk időszerű kérdései" tanfolyamokat. Az első év tapasztalatai kedvezőek voltak. A különböző szintű szakszervezeti szervek jól hajtották végre a SZOT elnökségének határozatát, amely a tanfolyamok létrehozását feladatul szabta.
A "Társadalmunk időszerű kérdései" tanfolyamok és a résztvevők száma megháromszorozódott az előző években ismert szakszervezeti politikai iskolákéhoz képest. A szervező munkát végző, irányító tisztségviselőkön és aktivistákon túl, 16 000 propagandista (és vezetőpropagandista) fáradozik a tanfolyamok sikeres működésén. A sorra vett témák időszerűségét a résztvevőknek a tanfolyamok iránti érdeklődése, a foglalkozásokon feltett kérdések száma, a mindjobban kibontakozó vitakészség igazolta. A mintegy 16 000 propagandista a tematika alapján érvelt, magyarázta a párt politikáját, meggyőzéssel igyekezett a résztvevők aktivitását növelni, fejleszteni a tagság tudatos társadalomépítő tevékenységét.
Vissza
Tartalom
Bevezető 3
I. A SZOT elnökségének 1967. április 22-i határozata a "Társadalmunk időszerű kérdései" tanfolyamok megszervezéséről 4
A tanfolyam célja 4
A politikai oktatás tartalma 5
Oktatásunk helye a szakszervezetek nevelő munkájában 6
II. A propagandista (foglalkozásvezető) munkája 8
Felkészülés a foglalkozásra 9
A bevezető előadás 11
A beszélgetés, vita, konzultáció 13
Az összefoglaló 15
A kölcsönös bizalom 15
III. A "Társadalmunk időszerű kérdései" tanfolyamok propagandista-felkészítőinek rendszere 16
IV. A propagandista segédeszközei 20
A tananyag (útmutató) 20
A szakmák kiegészítő anyagai 21
A szemléltetés 21