1.034.149

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003

2003. május 13., Vígszínház

Kiadó: Kieselbach Galéria és Aukciósház
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 172 oldal
Sorozatcím: Kieselbach Galéria és Aukciósház - Képaukció
Méret: 30 cm x 24 cm
Megjegyzés: Fekete-fehér és színes fotókkal, reprodukciókkal illusztrálva. Árverési katalógus. További grafikusok a könyvben.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

1 ¦ A Kieselbach Galéria és Aukciósház - a továbbiakban: Aukciósház - jelen katalógusban szereplő előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - a továbbiakban árverési tételek... Tovább

1 ¦ A Kieselbach Galéria és Aukciósház - a továbbiakban: Aukciósház - jelen katalógusban szereplő előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - a továbbiakban árverési tételek - tulajdonosai vagy eladásra jogosultjai - a továbbiakban árvereztető - megbízása alapján az árvereztetők által eladásra kínált illetve az Aukciósház saját tulajdonában álló árverési tételek értékesítésére saját költségén nyilvános árverést rendez és vezet.
2 • Az árverési feltételeket tartalmazza az árverési katalógus, továbbá azok rendelkezésre állnak a kiállítás idejére a kiállítás helyén, illetve az árverés idejére az árverés helyén.
3 ¦ Az Aukciósház az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti.
4 > Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát
és kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, és a venni szándékozók kézfeltartással teszik meg ajánlatukat. A tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve a katalógusban jelzett VÉDETT festmény esetében, ha elővásárlási jogát magyar múzeum érvényesíti. (1997. évi CXL Trv. szerint)
5 « Az Aukciósház a megbízó nevében és képviseletében annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére a megbízó javára. Ennek értelmében az adás-vételi szerződés a megbízó és a vevő között jön létre.
6 • A vevő a vételárat készpénzben, vagy annak 20°/o-át foglalóként az árverésen azonnal tartozik fizetni. Amennyiben hitelkártyával kíván fizetni
3% hitelkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető.
7 • Az Aukciósház biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított
10 munkanapon belül egyenlítse ki (1055 Budapest, Szent István krt. 5.sz. alatt). Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 10 munkanapon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén- beleszámít.
8 « Amennyiben a megadott határidőig az árverező a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az Aukciósház fenntartja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa.
9 ¦ A vevő közvetítői (megbízási) díjat tartozik fizetni, melynek összege a leütési ár 20 %-a.
10 ¦ A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az Aukciósház nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 20. naptól a vételárra számított havi 5 % tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 6 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az Aukciósház - felszólítás
után - szabadon értékesítheti és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi.
11 ¦ A leütött tárgyat visszavenni és újra árverésre bocsátani tilos, kivéve, ha a vevő személye pontosan nem állapítható meg.
12 • Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul,
hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen, és így megkárosítson. Tilos az árverési eredményt befolyásoló mindennemö összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy előny ígérése.
13 • A kiállításon minden tárgy megtekinthető. A tárgyak szavatosság nélkül minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell - az árverést megelőzően - meggyőződniük a tételek állapotáról, s arról, hogy a tételek megfelelnek-e a katalógus leírásának. A megjelölt kikiáltási ár semmilyen adót, illetéket és költséget nem tartalmaz.
14 ¦ Abban az esetben, ha az árvereztető és a nyertes ajánlattevő azonos személy, adásvételi szerződés nem jön létre, a foglaló visszajár, az ajánlattevő azonban köteles az alább meghatározott megbízói díjat az Aukciósháznak megfizetni.
15 ¦ Leütés után az Aukciósház semmiféle felszólamlást nem vesz figyelembe, kivéve, ha a tárgy hamis - bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve-,
amely esetben az árverési vevő a Polgári Törvénykönyvben meghatározott módon és időn belül felszólamlással élhet.
16 - Az árverésre kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg.
Az árverező által tett árajánlatért, a lefizetett árverési árért az Aukciósház semmiféle felelősséget nem vállal, és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja, vagy forgalomba hozza.
17 ¦ Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen,
úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az Aukciósház - a megbízásnak megfelelően - hivatalból árverezhet. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt 10-18 óráig a helyszínen fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést 24 órával megelőzően eljuttatni, vagy 00-36-1-269-2219 faxszámra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 50°/o előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is. Ebben az esetben bankgarancia szükséges. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. Amennyiben vételi megbízással árvereznek, kérjük a vételár összegét a S. W. I. F. T.: UBRTHUHB Raiffeisen Bank Rt-nél vezetett (1054 Budapest Akadémia u. 6.) 12001008-00112819-00100007 számú bankszámlára átutalni szíveskedjenek. Azonos összegű vételi megbízások esetén az Aukciósház a korábban érkező vételi megbízást teljesíti.
18 ¦ Az árverési katalógusban VÉDETT vagy NO EXPORT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarország területéről kivinni nem lehet A „védett" jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő.
19 ¦ Amennyiben a tárgyat az árverési vevő exportálni szeretné, arra exportköltséget számolunk fel. Kérjük, exportálási szándékukat fizetés előtt előre jelezzék.
20 - Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újra árverezését lehet kérni.
21 • Jelen megállapodásban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. Rendelkezései az irányadóak, valamint vitás kérdés esetén a felek a Fővárosi Bíróság illetékességét és hatáskörét jelölik meg.
Kérjük, hogy az árverés lefolytatásának megkönnyítése érdekében tárcsával szíveskedjenek licitálni.
Budapest, 2003. május Kieselbach Galéria Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003
Állapot:
5.480 Ft
3.830 ,-Ft 30
34 pont kapható
Kosárba
Állapotfotók
Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003 Kieselbach Galéria és Aukciósház - H. Turck gyűjtemény 2003

A borító enyhén foltos.

Állapot:
5.480 ,-Ft
49 pont kapható
Kosárba
konyv