1.119.489

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig
Ginop popup ablak bezárása

Kollegiumi történetek I-II.

Rajzok és elbeszélések a diákéletből

Szerző
Debrecen
Kiadó: Hegedüs és Sándor Könyvkiadóhivatala
Kiadás helye: Debrecen
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött keménykötés
Oldalszám: 134 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 14 cm
ISBN:
Megjegyzés: Tíz fekete-fehér képpel illusztrálva. Nyomtatta Debreczen sz. kir. város könyvnyomda-vállalata.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Részlet:

Eltelt már több mint egy évtized a szatmári békekötés óta. A gyilkos harc megszünt ugyan, de azért szomorú, nehéz köd ülte meg az emberek lelkét széles e hazában, ahol csak magyarok... Tovább

Előszó

Részlet:

Eltelt már több mint egy évtized a szatmári békekötés óta. A gyilkos harc megszünt ugyan, de azért szomorú, nehéz köd ülte meg az emberek lelkét széles e hazában, ahol csak magyarok laktak. Még a győztes labanc urak se tudtak örülni diadaluknak s rossz kedvükben szinte kéjelegtek abban, ha a levert kuruc ivadékot minél jobban megsanyargathatták. Mivel pedig a protestáns magyarok kivétel nélkül mind kurucok voltak, nekik különösen kijutott a sanyargatásból. Ha az egész magyar protestantizmusnak egyetlenegy nyaka lett volna, ha még oly vastag is, bizonnyal kicsavarják az egyesült osztrák, német s más egyéb hadak. Dehát milliók nyakát még sem lehetett egyszerre kicsavarni, különösen mikor azok békés, senkinek sem ártó emberek. De annál mohóbb vággyal kapták el annak a nyakát, aki valami elégedetlenséget vagy rebellizmust tanúsított.


Vissza

Tartalom

I. kötet
Nehéz napok 3
A hodoskai ütközet 36
Ahol nincsen személyválogatás 45
Egy emlékezetes Katalin-este 51
Egy farsangi est 60

II. kötet
Fékezd az indulatodat 3
Az utolsó peregrinus 27
Michael Bajusz 35
Utazás hazafelé 43
Mikor én grófokkal barátkoztam 54

Borsos István

Borsos István műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Borsos István könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem