Bertrand Russell szerint a metafizika próbálkozás, hogy gondolkozás segítségével értsük meg a világ egészét. Makai Mihály fizikus, így jártas a tudás megszerzésének örömében és bánatában. "Ezúttal a bánatra szeretném felhívni a figyelmet" - írja. "Tudjuk-e, amit tudunk?" - kérdi. A tapasztalás-modellalkotás-törvényalkotás láncolatának hányféle korlátjába ütközünk?
Tudományos és hétköznapi példák során szemlélteti a racionális megközelítés módszereit és határait. Szóba kerül a nyelv kapcsolata a fogalmakkal, a megismeréssel, a logikával; a nyers érdekek viszonyrendszere a tudományban; a világképek és vallások személyt, gondolkodásmódot befolyásoló ereje, valamint ufológia és reklámlélektan.
A szellem napvilága még mindig nem világít minden ház ablakán. Kérdés, hogy egyáltalán fog-e valaha.
Makai Mihály műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Makai Mihály könyvek, művek
Megvásárolható példányok
Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.