1.031.328

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Séta a Luxembourg-kerten át

Etnoregény: egy nap története Franciaországban a szokások, az elmélet és a boldogság szemszögéből vizsgálva/Párizs, 1984. július 20.

Szerző
Szerkesztő
Fordító
Lektor

Kiadó: Műcsarnok Nonprofit Kft.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Varrott papírkötés
Oldalszám: 153 oldal
Sorozatcím: Elmegyakorlat
Kötetszám: 15
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 15 cm
ISBN: 978-963-9506-66-4
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

Marc Augé "etnoregénye" látszólag egyetlen nap töprengéseinek története: ez a kitüntetett időpont éppen 1984. július 20-a - ekkor választják többek között Laurent Fabiust miniszterelnökké, s névrokona. Laurent Fignon is ezen a napon nyeri meg a Tour de France-t valójában időben és térben is lenyűgözően gazdag sétára hívja olvasóit a szerző. Augé antropológusként megszerzett tudását ezúttal nagyvárosi környezetben kamatoztatja, e művében a távoli népek és a nyugati társadalmak közötti különbségekre helyezi a hangsúlyt. Állítása szerint utóbbiak megirigyelték az "egyidejűséget" („a különböző materiális, vallási, kulturális, egzisztenciális vonatkoztatási rendszereket egyidejűleg tekintjük érvényesnek") az előbbiektől. A nyugati társadalmakban kialakult a fiatalság kultusza: az emberek korábban érnek, ám a felnőttek is minél tovább meg szeretnék őrizni fiatalságukat - a fiatalság vagy annak látszata megőrzését elősegítő termékeknek pedig se szeri, se száma a hirdetésekben. Augé... Tovább

Fülszöveg

Marc Augé "etnoregénye" látszólag egyetlen nap töprengéseinek története: ez a kitüntetett időpont éppen 1984. július 20-a - ekkor választják többek között Laurent Fabiust miniszterelnökké, s névrokona. Laurent Fignon is ezen a napon nyeri meg a Tour de France-t valójában időben és térben is lenyűgözően gazdag sétára hívja olvasóit a szerző. Augé antropológusként megszerzett tudását ezúttal nagyvárosi környezetben kamatoztatja, e művében a távoli népek és a nyugati társadalmak közötti különbségekre helyezi a hangsúlyt. Állítása szerint utóbbiak megirigyelték az "egyidejűséget" („a különböző materiális, vallási, kulturális, egzisztenciális vonatkoztatási rendszereket egyidejűleg tekintjük érvényesnek") az előbbiektől. A nyugati társadalmakban kialakult a fiatalság kultusza: az emberek korábban érnek, ám a felnőttek is minél tovább meg szeretnék őrizni fiatalságukat - a fiatalság vagy annak látszata megőrzését elősegítő termékeknek pedig se szeri, se száma a hirdetésekben. Augé kereszteződéseket és piacokat, szupermarketeket, illegális bevándorlást elemző, a hajléktalanság, a másság és a metró kapcsán megfogalmazott gondolatai már előrevetítik az egy évvel később megjelenő Egy etnológus a metróban című, népszerűsítő antropológiai esszéjének tematikáját.
A Séta a Luxembourg-kerten át majd harminc év távlatából nézve is olyan kísérleti műfajú alkotásnak bizonyul, amelyben a szakirodalmi hivatkozások, a korábbi etnológusi tapasztalatok és a hétköznapi élet banalitásai bravúrosan és emlékezetesen fonódnak össze. Vissza

Marc Augé

Marc Augé műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Marc Augé könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv