A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig
Ginop popup ablak bezárása

Nagybőgők és nagybőgősök

Szerző
Szerkesztő
Lektor
Budapest
Kiadó: Nemzeti Tankönyvkiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött kemény papírkötés
Oldalszám: 353 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 963-18-6753-6
Megjegyzés: 1. kiadás. Fekete-fehér ábrákkal, fotókkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tovább

Előszó


Vissza

Fülszöveg


Bordás Tibor a Debreceni MÁV Filharmoniis.us Zenekar nagybőgőse és az ottani Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola tanára volt 1985-ben bekövetkezett haláláig. Könyvében hangszere történetének kérdéseivel foglalkozik. Bemutatja a nagybőgőépítés mestereit és a nemzeti iskolák fejlődését, egymás közötti kapcsolatait valamint a kiemelkedő szólistákat és tanárokat. A függelék pedig a magyar és külföldi nagybőgősök kislexiko-nával és a hangszer irodalmának áttekintésével egészíti ki a történeti részt. Hiányt pótol e kötet, hiszen magyar nyelven korábban nem állt rendelkezésre hasonló áttekintő kézikönyv a nagybőgőről és művelőiről.
UNIVERSITAS
Fülszöveg Kép

Bordás Tibor

Bordás Tibor műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Bordás Tibor könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem