1.034.149

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Aukciók, mesterek

Kiadó: Photo Art Művészeti Kiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Vászon
Oldalszám: 111 oldal
Méret: 23 cm x 20 cm
ISBN: 963-03-6025-x
Megjegyzés: 50 színes reprodukcióval illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

Az az ötven kép, amelyet ebben a könyvben talál a Tisztelt Olvasó, nem adhatja a XIX. második és a XX. század első fele magyar festészetének keresztmetszetét, mégis viszonylag megbízható, igaz, nem... Tovább

Az az ötven kép, amelyet ebben a könyvben talál a Tisztelt Olvasó, nem adhatja a XIX. második és a XX. század első fele magyar festészetének keresztmetszetét, mégis viszonylag megbízható, igaz, nem hiánytalan áttekintést nyújt erről a száz évről.
A XIX. század első felében, a reformkorban a magyar kultúra, s azon belül a festészet az olasz reneszánszra némileg elismerhető alkotásokat hozván létre. Idősebb Markó Károly volt e folyamat megindítója, szinte egyidejűleg követte őt Barabás Miklós, míg azonban előbbi kénytelen volt Itáliában maradni a modern (értsd: klasszicista) tájképek iránti mérsékelt kereslet miatt, utóbbi a magyar arcképfestés máig legjelentősebb alakja lett. Ő volt az első magyar festő, ki megélt művészetéből. Harmadikként Marastoni Jakab, Velencéből bevándorolt festő csatlakozott hozzájuk, életképei és portréi keresettek voltak a múlt század negyvenes éveiben, s nevéhez fűződik az első hazai művészeti iskola megalapítása.
A magyar festészet következő jeles korszakát, a Bach-korszak nemzeti ellenállását művészileg kifejező történelmi festészet pusztán egy név képviseli névsorunkban, Wagner Sándorné, aki Dugovits Titisz önfeláldozását ábrázoló festményével került kora elismert művészei közé. Vissza

Szándékaink szerint olyan albumot szeretnénk az Önök kezébe adni, amely egy tanulságos és színvonalas válogatást mutat be, és amely jól reprezentálja a XIX.-XX. századi magyar festészetet.
Reméljük, hogy ez a kötet könyvtáruk megbecsült darabjává válik. Hisszük, hogy cégünk műkereskedelmi tevékenysége jól szolgálja a művéset és művelődés, az értékmentés és értéknövelés ügyét, ezt kívánjuk segíteni e kiadvánnyal is. Kérjük lapozgassák ezzel az elhatározással, fogadják szeretettel. Reméljük, hogy az album sok örömet okoz Önöknek, kapcsolatunk múltja, jelene és jövője pedig kölcsönös üzleti sikereket hoz majd.
Ajánljuk e könyvet szíves figyelmükbe egy kellemes kikapcsolódás reményében.

Pogány Gábor

Pogány Gábor műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Pogány Gábor könyvek, művek
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Aukciók, mesterek Aukciók, mesterek Aukciók, mesterek Aukciók, mesterek
Állapot:
2.940 ,-Ft
15 pont kapható
Kosárba
konyv