1.034.201

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Művészet Magyarországon

1780-1830/Katalógus

Szerző

Kiadó: MTA Művészettörténeti Kutató Intézet
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 328 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 963-738-112-0
Megjegyzés: 88 oldalnyi fekete-fehér fotóval, reprodukcióval illusztrálva. A könyv melléklete a katalógus kiegészítése két nyelven.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Jelen kiállítás egy nagyobb távú munkafolyamat része. A magyarországi művészettörténet nyolckötetes összefoglalásának előkészítését megalapozó kutatások során kiviláglott, hogy vannak korszakok... Tovább

Előszó

Jelen kiállítás egy nagyobb távú munkafolyamat része. A magyarországi művészettörténet nyolckötetes összefoglalásának előkészítését megalapozó kutatások során kiviláglott, hogy vannak korszakok vagy témakörök, amelyek feltárásához, a vonatkozó régebbi vagy új ismeretek megítéléséhez szükség van új módszerű kiállításokra, az összehasonlító kutatásnak csak a kiállítás nyilvánosságával biztosítható lehetőségére. A Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Kutató Csoportja e célból már eddig is több kiállítást készített elő, különböző múzeumokkal együttműködve. Ezek sorában a hazai művészettörténet 1780-1830 közötti szakaszát bemutató jelen kiállítás az első, amelyet a Magyar Nemzeti Galériával közösen rendez; folytatása lesz a 19. század közepét és második felét bemutató tárlat. Köszönettel tartozunk Dr. Pogány Ö. Gábornak, a Magyar Nemzeti Galéria főigazgatójának és Éri Gyöngyi főigazgató helyettesnek nemcsak azért, hogy lehetőséget adtak erre az együttműködésre és hogy a kiállítás rendelkezésére bocsájtották a múzeum birtokában levő műtárgyakat, hanem a Magyar Nemzeti Galéria által végzett tetemes munkáért, melyet a kiállítási anyag szállításával, restaurálásával, a rendezésben való részvételével vállalt.
A bemutatott korszak korábban még viszonylagosan önálló periódusként sem szerepelt (igen hiányosan ismert anyag nagyjából besorolódott a késői barokkba vagy a reformkorba); a művészeti válfajokra, műfajokra figyelő összefüggő kutatása is csak újabban kezdődött. Így éppen művelődéstörténeti újszerűsége, sőt, ilyen szempontból mérlegelendő fordulat-jellege maradt homályban. Vissza

Tartalom

Rövidítésjegyzék9
Előszó37
Zádor Anna: Művészetünk 1780-1830 között39
Bevezetés
Galavics Géza: A tájkép47
Galavics Géza: Népéletkép, zsánerkép55
Galavics Géza: A történeti téma63
Rózsa György: Arcképfestészet73
Jávor Anna: Egyházi festészet81
Bodnár Éva: Mitológia és allegória, A csendélet89
Vayerné Zibolen Ágnes: Könyv és folyóiratillusztráció95
Belitska-Scholtz Hedvig: Színházi díszlet103
Pusztai László: Szobrászat107
Bibó István: Építészet, építészeti rajzok113
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv