1.034.690

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Pszichológusok és teológusok a közösségről

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A 2002. novemberi - sorrendben kilencedik - dobogókői konferenciánk témájául ismét olyan kérdéskört választottunk, amely mind a pszichológia, mind a teológia és lelkipásztori gyakorlat területén az... Tovább

Előszó

A 2002. novemberi - sorrendben kilencedik - dobogókői konferenciánk témájául ismét olyan kérdéskört választottunk, amely mind a pszichológia, mind a teológia és lelkipásztori gyakorlat területén az utóbbi évtizedekben egyre nagyobb hangsúlyt kap.
A „Közösség, közösségépítés" téma időszerűségét és fontosságát e kötet olvasói előtt aligha kell bizonyítanunk. Napirendre tűzését aktualitásán és jelentőségén kívül az is indokolta, hogy 1997-es konferenciánkon végzett közvéleménykutatás témajavaslatai között éppen ez volt az egyik gyakran kért problémakör. így hát jó szívvel és egyetértéssel teljesíthettük konferenciáink résztvevőinek óhaját.
A közösség szervezésével foglalkozó, közösség tagjaként működő keresztény számára felbecsülhetetlen bátorítást, buzdítást jelent Jézus jól ismert ígérete: „Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük." (Mt 18,20) Ehhez a szentírási biztatáshoz szépen illeszkedik az a pszichológiai tapasztalat, hogy a közösség nem csupán a benne résztvevő személyek összessége; azaz a közösség nem csak és nem is elsősorban mennyiségileg különbözik az egyes embertől, az egyéntől, hanem minőségileg is. Mert sajátos többletet jelent, különleges értéket hordoz.
A konferencia természetesen arra nem vállalkozhatott, hogy átfogóan tárgyalja ezt a gazdag, összetett és szerteágazó témát. Az előadók saját szakterületük szempontjából világították meg a konferencia tárgyát, ilyen módon mutatva be annak sokszínűségét és sokrétű alkalmazási lehetőségeit.
Méltányolva a korábbi konferenciák résztvevőinek kérését, jelentős teret biztosítottunk a gyakorlati tapasztalatok, a közösségépítő „terepmunka" ismertetésének. Ezért is fájlaljuk, hogy a „Néphagyomány őrzésére épülő közösség" című, a gyakorlati megvalósítás érdekes példáját bemutató előadást szerzője, Donácziné dr. Szekér Klára pszichológus időhiány miatt nem tudta közlésre leadni. Vissza

Tartalom

Bánlaky Eva: Bevezetés (7)
Nemeshegyi Péter: A kommúnió pszichológiája (9)
Tringer László: Csoport, közösség, emberi személyiség (19)
Bíró László: Közösségek lélekmentő hálója (33)
Katona István: Belső sérülések gyógyulása a
közösségben (41)
Benkő Antal: A brazíliai közösségek életéből (47)
Csókay László: A közösség a pedagógiai pszichológia oldaláról (67)
Szegedi László - Szabó László - Antalicz Gábor: Közösségépítés fiatalok körében (81)
Barlay Ágnes - Dohány Edit - Dohány László - Héjj Rita - Meskó Orsolya
A Fokolare lelkiség: az egység lelkisége (97)
Mergl K. Attila: Kisközösségek a Szent Imre plébánián (109)
Sajgó Csanád: Kisközösségek a Szent Imre plébánián (109)
Közösségek a Regnum Marianumban (117)
Közreműködők, előadók (137)
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv