1.034.201

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Fényképészeti Lapok

Időszaki fotós szaklap - I. évfolyam 1-4. szám

Szerző
Fotózta

Kiadó: Magyar Fotográfiai Múzeum
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött kemény papírkötés
Oldalszám: 266 oldal
Sorozatcím: Fényképészeti Lapok
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 29 cm x 22 cm
ISBN: 978-963-8383-86-0
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal. Az 1981-ben megjelent Fényképészeti Lapok reprintje. A borítón Fényképészeti Lapok felülnyomással. Szilágyi Sándor áttekintő tanulmányával.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Fotótörténeti kuriózumot tart kezében az olvasó: az 1981-ben négy számmal megjelent, mindössze három példányban létezett félszamizdat kiadvány, a Fényképészeti Lapok reprintjét.
Az FL 1981... Tovább

Előszó

Fotótörténeti kuriózumot tart kezében az olvasó: az 1981-ben négy számmal megjelent, mindössze három példányban létezett félszamizdat kiadvány, a Fényképészeti Lapok reprintjét.
Az FL 1981 tavaszán két fiatalember: Bán András és Lugosi László (Lugo) közös vállalkozásaként jött létre. Bán ekkor mindössze harmincéves volt, de az akkori progresszív/alternatív képzőművészeti élet egyik ismert, igen aktív - bár meglehetősen öntörvényű és többnyire a határterületeken mozgó - műkritikus és szervező figurájának számított. Lugo huszonnyolc éves volt, és szintén a művészeti (főleg filmes és fotós) underground ismertebb figurái közé tartozott; ekkoriban angol fordítóként és nyelvtanárként kereste kenyerét. Ma már nem lehet rekonstruálni, hogy hol, mikor és melyikük ötletére határozták el, hogy a tágabb baráti kör számára privát„időszaki fotós szaklap"-ot indítanak - mindenesetre valamikor 1981 márciusában kerülhetett erre sor, Lugo ugyanis ekkor tért vissza Magyarországra a közel féléves New York-i „engedély nélküli külföldi tartózkodása" magyarán: disszidálási kísérlete után.' A lap címe - pontosabban az az ötlet, hogy vegyék kölcsön Veress Ferenc száz évvel korábban megjelent lapjának címét - minden bizonnyal Bán András fejéből pattant ki: Bán ugyanis ekkoriban - egyebek mellett - a magyar fotótörténeti szakirodalom föltárásán dolgozott.
Rajtuk kívül még két munkatárs nevét kell megemlítenünk: egyikük Török András, aki - bár ezt a tényt az impresszum nem közli - a Fényképészeti Lapok címlapjainak tipográfiai és grafikai tervezője volt; a feladatra Lugo kérte föl, akivel együtt járt az ELTE BTK angol nyelv és irodalom szakára. A fölkérésnek Török nagy szakmai tudással és szinte szerzetesi aprómunkával tett eleget. A másik pedig az említetteknél jóval idősebb és ismertebb, negyvenesztendős Birkás Ákos, a Rózsa Presszó kör művészteoretikusa, akinek a II. számtól kezdve önálló rovata volt a lapban, s ez sok szempontból meghatározta a lap intellektuális karakterét. Vissza

Szilágyi Sándor

Szilágyi Sándor műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Szilágyi Sándor könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv