Előszó
A Budapesti Helytörténeti Emlékkönyv 2005 februárjában kiadott első kötetének megjelenésekor bíztunk abban, hogy a közönség szívesen fogadja kezdeményezésünket. Azonban csak titkon reménykedtünk abban, hogy minden évben lehetőségünk lesz egy-egy újabb kötet kiadására, amelyben közölhetjük a rendezvényeinken elhangzott előadások anyagait, összegezhetjük egyesületünk munkáját, és aktuális információkat, közgyűjteményi adatokat adhatunk át a budapesti helytörténet iránt érdeklődőknek.
Ez a tény, az ötkötetes sorozat megjelenése, híven tükrözi egyrészt e civil kezdeményezés fontosságát, másrészt azt, hogy kiadója, a Budapesti Honismereti Társaság, elkötelezetten támogatja a fővárosban és kerületeiben végzett helytörténeti tevékenységeket.
Elkötelezetten, mert sikeresen törekszik a maga szerény lehetőségei határain belül közkinccsé tenni a budapesti helytörténeti tevékenységek széles skáláját, az egyéni teljesítményektől a közösségi munkákig, a szakma elhívatott művelői, valamint az önmívelés útján a helytörténethez eljutó, azzal érdemben foglalkozó kerületi lokálpatrióták tanulmányaitól, a fővárosi és kerületi helytörténeti tevékenységet végző civil szervezetek „Műhely" néven ismertté vált bemutatkozási lehetőségéig.
Talán már sokak számára ismert és „jegyzett" a Budapesti Honismereti Társaság szervezésében havonta egyszer szervezett előadóest, a Budapesti Históriák. Ezeket a rendezvényeket egyesületünk - Budapest Főváros Levéltára pártfogó támogatásának köszönhetően - a Teve utcai levéltár földszinti konferenciatermében rendezheti meg.
Vissza