1.123.480

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig
Ginop popup ablak bezárása

Tények és adatok a Magyar Televízióról 1987

Szerkesztő

Kiadó: Műsorpropaganda és Sajtó Főszerkesztőség
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 123 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 18 cm x 11 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér ábrákkal és szines fotókkal illusztrálva. Kihajtható melléklettel.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

Ez a kis könyv címében is kifejezi behatárolt lehetőségeit: tényeket és adatokat gyűjt egybe, és nem vállalkozik arra, hogy az intézmény 30 éves történetét a maga teljességében, sokrétűségében és sokszínűségében feldolgozza. De törekszik arra, hogy felvillantsa, milyen szervezetben és erőfeszítéssel végzi feladatát a 10,7 milliós Magyarország televíziója. Ha a számok, adatok olykor az eredményekről is szólnak, ebben nincs dicsekvési szándék. A Magyar Televízió vezetőire és munkatársaira inkább jellemző az a törekvés, hogy minél hatékonyabbá váljék a műsorkészítés. Minden képességet és eszközt ennek a célnak kell alárendelni. Olyan televíziót szeretnénk megvalósítani, amely egyaránt eleget tesz szórakoztató, nevelő, tájékoztató és politikai feladatának. Bizonyos, hogy e téren értünk már el eredményeket, hiszen a nézettségi és tetszési adatok azt mutatják: a bel- és külpolitikai témákat, társadalmi kérdéseket feldolgozó műsorok legalább annyi nézőt vonzanak a képernyő elé, mint... Tovább

Fülszöveg

Ez a kis könyv címében is kifejezi behatárolt lehetőségeit: tényeket és adatokat gyűjt egybe, és nem vállalkozik arra, hogy az intézmény 30 éves történetét a maga teljességében, sokrétűségében és sokszínűségében feldolgozza. De törekszik arra, hogy felvillantsa, milyen szervezetben és erőfeszítéssel végzi feladatát a 10,7 milliós Magyarország televíziója. Ha a számok, adatok olykor az eredményekről is szólnak, ebben nincs dicsekvési szándék. A Magyar Televízió vezetőire és munkatársaira inkább jellemző az a törekvés, hogy minél hatékonyabbá váljék a műsorkészítés. Minden képességet és eszközt ennek a célnak kell alárendelni. Olyan televíziót szeretnénk megvalósítani, amely egyaránt eleget tesz szórakoztató, nevelő, tájékoztató és politikai feladatának. Bizonyos, hogy e téren értünk már el eredményeket, hiszen a nézettségi és tetszési adatok azt mutatják: a bel- és külpolitikai témákat, társadalmi kérdéseket feldolgozó műsorok legalább annyi nézőt vonzanak a képernyő elé, mint bármelyik színvonalas sorozat, vagy izgalmas kalandfilm. És ez esetenként öt-hat millió nézőt jelent.
Érezzük feladataink felelősségét, munkánk fontosságát, és azt a kötelességet, hogy a jelenlegi két (ahogy mi szoktuk mondani: másfél) csatorna lehetőségein belül megvalósítsuk a lehetséges legjobb magyar televíziót. Vagyis a minden néző számára szórakozást, élményt és információkat nyújtó, a magunk és a világ dolgaiban eligazodni segítő értékes műsorok készítését és sugárzását.
Vissza

Tartalom

Bevezető3
Így kezdődött4
Tőzsdepalotából - TV-székház7
A Magyar Televízió11
Szervezeti felépítés17
Műsorigazgatóság21
Híradó főszerkesztőség27
Képújság főszerkesztőség30
A HÉT önálló szerkesztőség32
Belpolitikai főszerkesztőség33
Külpolitikai önálló szerkesztőség39
Dokumentum műsorok önálló szerkesztősége42
Sport önálló szerkesztőség44
Pécsi körzeti stúdió46
Szegedi körzeti stúdió48
Budapesti körzeti műsorok szerkesztősége50
Kábeltelevízió53
Tévéfilm- és tévéjáték főszerkesztősége55
Színházi és sorozat főszerkesztőség57
Zenei és kulturális főszerkesztőség59
Szórakoztató főszerkesztőség61
Stúdió önálló szereksztőség63
Művelődési főszerkesztőség65
Gyermek- és diákműsorok főszerkesztősége70
Fiatal művészek stúdiója73
Filmfőszerkesztőség75
Televideo kiadó78
RTV belkereskedelmi igazgatóság80
Külkereskedelmi iroda82
Hazai szemlék, fesztiválok85
Szemléltető adatok89
MTV műsoridő 1960-1986-ig óra/hét91
Műsoridő alakulása a saját gyártású, a beszerzett, illetve az ismétlésre kerülő műsorok szerint92
Az előfizetők számának növekedése93
I. program össz. műsoridő94
II. program össz. műsoridő95
I. program műsorelátottsága96
II. program műsorellátottsága98
Az MTV anyagi eszközei és gazdálkodása101
Az MTV műsorgyártó eszközrendszere104
Nemzetközi kapcsolatok108
Válogatás az MTV nemzetközi fesztiválokon díjat nyert műsoraiból111
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem