A kosaram
0
80%-ig
még
5 db

Uj Magyar Foto 1949. szeptember

Fényképészeti havi folyóirat 1. szám

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

KÖSZÖNTJÜK AZ OLVASÓT!
Négy évvel a háború befejezése után joggal merült fel minden oldalról - úgy a hivatásos, mint az amatőr fényképészek részéről - az az óhaj, hogy a szocializmus szelleme... Tovább

Előszó

KÖSZÖNTJÜK AZ OLVASÓT!
Négy évvel a háború befejezése után joggal merült fel minden oldalról - úgy a hivatásos, mint az amatőr fényképészek részéről - az az óhaj, hogy a szocializmus szelleme vezesse a magyar fényképészeket, megkönnyítve az utat a realista fotóművészet felé. Az irány adva van. Az út nem nehéz, ha figyelembe vesszük, hogy a magyar kiállító fényképészek között szépszámmal voltak találhatók mára múltban is a realizmus hirdetői, bár az elmúlt rendszer alatt ezek nagyrésze határainkon túlra kényszerült.
A fényképezés, ipari vonatkozásától eltekintve a jobbmódúak, a felső tízezer, a középosztály szórakozása volt. Kötelességünk ezt a hétvégi kedvtelést tömegsporttá, illetve tömegszórakozássá fejleszteni. E célból tervbe vettük tanfolyamok és az egyes üzemekben megalakult fényképező-szakosztályokban kezdők és haladók részére oktató előadások tartását, vasárnapi fotókirándulások szervezését, majd a fényképezés technikai részének oktatását, hogy a felvételeket házilag kidolgozva, a fényképezést olcsóbbá tegyük. Meghirdetjük pályázatainkat, melyeken a legjobb képek díjazásban részesülnek.
Ma már nem probléma a fényképezés. A váci Forte-gyár olcsó fényképezőgépét minden dolgozó meg tudja venni. Lemezei, tekercsfilmjei és papírgyártmányai sokféle felülettel, bőségesen állnak rendelkezésünkre s mindezeket magyar mérnökök vezetésével és találékonyságával magyar munkások készítik. Még emlékezetünkben vannak az inflációs idők, mikor lejárt filmekre és már-már szürkülő papírokra kellett dolgozni. E téren óriási előnyben vagyunk szomszédainkkal szemben. Lapunkkal tanítani akarjuk a magyar fényképezőket. Mindenkinek szívesen állunk rendelkezésére őszinte tanácsainkkal s ugyanúgy szívesen vesszük segítőkezét azoknak a fényképezőknek, akiknek a mieinkkel azonos céljaik vannak. Vissza

Tartalom

Köszöntjük az olvasót!
Németh József: Nagylátószögű és teleobjektivek
Dr Csőrgeő Tibor: A papírfokozatok célszerű felhasználása
Forrai Lajos: Az új magyar foto
Darvas László: A magyar fotokémiai ipar fejlődése
Szerkesztőség: Fényképezés box-gépekkel
George Avramescu: Levél Romániából
Bárány Nándor: Meddig fokozható a viszonylagos (relativ) nyílás
Járai Rudolf: Szappanbuborék
Dr Csörgeő Tibor: Parketták
Vadas Ernő: Gölöncsér
Szöllösy Kálmán: Ki lesz az első ?
Járai Rudolf: A műfényfotografia állása 1949-ben
Dr. Rónai Antal: Tungsraphot lámpák és felhasználásuk
Fári László: Kisszemcsés előhívás
Ráckevi Sándor: Gondolatok az amatőrfilmről
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv