Előszó
A Bács-Kiskun Megyei Levéltár évkönyvében immár hosszú ideje témájuk, személyük, tevékenységük által a térséghez kötődő szerzők legjobb írásait adja közre. Bár az évkönyv tanulmánykötet jellegében...
Tovább Előszó
A Bács-Kiskun Megyei Levéltár évkönyvében immár hosszú ideje témájuk, személyük, tevékenységük által a térséghez kötődő szerzők legjobb írásait adja közre. Bár az évkönyv tanulmánykötet jellegében semmiféle változás nem következett be, most az előző évektől némileg mégis eltérő szerkezetű, tartalmú kötetet tart kezében az olvasó.
2000-ben rendezte meg az intézmény első ízben a Magyar Tudomány Napjához kapcsolódóan - immár rendszeresnek tekinthető - őszi konferenciáját, amelyet minden évben más-más témakörben szervez. A tudományos tanácskozásokon elhangzott előadások a választott téma különböző szempontú megközelítése révén az adott történeti problémát írták le, ugyanakkor ez a sokszempontúság nemcsak érdekessé, de koherenssé is tette az elhangzottakat. Ez késztette arra az intézményt, hogy az előadásokat tanulmányként is kérje a szerzőktől. Így jelen kötetünkben helytörténeti tanulmányok és forrásközlések mellett az elmúlt két év konferenciájának "anyaga" is megjelentetésre kerül. Mint arról maga az olvasó is meggyőződhet, a két tematikus "blokk" is kiegészíti egymást, hisz míg a tanulmányok egy része a történelemformáló személyiség problematikájával foglalkozik, addig másik része a 2002-es évforduló kapcsán Kossuth személyiségének, tevékenységének, a régióhoz kötődő, kevésbé ismert momentumait igyekszik föltárni.
Vissza