1.034.205

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Belügyi Szemle 1998. december

A belügyminisztérium szakmai, tudományos folyóirata/12. szám

Szerző

Kiadó: Belügyminisztérium
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 127 oldal
Sorozatcím: Belügyi Szemle
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 23 cm x 16 cm
ISBN:
Megjegyzés: Néhány fekete-fehér ábrával és fotóval illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A hamarosan véget érő XX. századnak változatlanul globális problémája a „drogkérdés", azaz a kábítószerfogyasztás világméretű terjedése, az illegális drogok termesztése, előállítása és a nemzetközi... Tovább

Előszó

A hamarosan véget érő XX. századnak változatlanul globális problémája a „drogkérdés", azaz a kábítószerfogyasztás világméretű terjedése, az illegális drogok termesztése, előállítása és a nemzetközi kábítószer-kereskedelem. Természetesen nem egyformán érinti az egyes államokat a kábítószerekkel való visszaélés. Más jellegű gondok merülnek fel Kolumbiában, ahol - amint azt az „Egy emberrablás története" c. könyve bevezetőjében Gábriel Garcia Marquez írja - a kábítószer-kereskedők terrorizmusa miatt több mint húsz éve tartó „bibliai méretű holocaust" pusztítja az országot, és más Hollandiában, ahol a társadalmi kontroll „normalizáló modellje" jegyében a kábítószerrel visszaélést korlátok között tartható jelenségnek tartják, nem pedig ellenségnek, amely „fenyegeti az egyébként ártatlan társadalmat."
Magyarországnak is megvan a maga „saját" drogproblémája. Ennek egyik legfontosabb jellegzetessége, hogy a kábítószerekkel való visszaélés ugyan a mennyiségi jellemzők területén és az előidézett egyéni tragédiák és társadalmi károk tekintetében egyelőre nem éri el a mértéktelen alkoholfogyasztás és a bűnözés hazai szintjét, azonban az elmúlt néhány évben a kábítószer-fogyasztás terjedésével párhuzamosan minden olyan jelenség felbukkant a magyar drogszíntéren - a belső piac ellátását szolgáló termesztéstől a kábítószer-csempészetig amelyek a nyugat-európai államokban is - bár ott kedvezőtlenebb mutatókkal -, léteznek.
A kábítószerkérdés globális jellegéből fakad, hogy a problémahalmazra irányuló beavatkozás, a politika sikerének elengedhetetlen feltétele a nemzetközi együttműködés. Egy-egy állam részvétele a kooperációban szükséges, de nem elégséges feltétele a hazai kábítószer visszaélésekkel szembeni fellépésnek. Az egyes államoknak, ahogy erre a már említett Marquez könyvről szóló írásában Nádas Péter is rámutat, szembe kell nézniük saját felelősségükkel: közállapotaik mennyire előmozdítói a drogfogyasztásnak, mit tesznek az illegális kábítószer-kereskedelem visszaszorításáért és nem utolsósorban a fogyasztás megelőzéséért, a függők gyógyításáért. Vissza

Tartalom

Finszter Géza: Magánvállalkozások a biztonságért 5
Dr. Kaló József: Külföldi tulajdonú vagyonvédelmi cégek Magyarországon 11
Szövényi György: A törvény, amely nem rengette meg a világot... 21
Dr. Borai Ákos: Gondolatok a privát vagyonvédelemről, a „vagyonvédelmi törvényről" 39
Vörösmarty Mihály: A vagyonvédelem szükségességének és hatékonyságának néhány kérdéséről 51
Bedő Csaba: A biztonság mint társadalmi igény és mint iparág 59
Szécsi György: Bűnmegelőzés, vagy...? 65
Kovács Vendel: Vagyonvédelem és biztonság 69
Kerekasztal-beszélgetés a privát biztonságról 78
Dr. Sárkány István: Rendőrbűnök, 1997. 85
Dr. Orell Ferenc János: A fiatalkorúak védelemhez való joga 97
KÖNYVISMERTETÉS
Rácz Zsuzsa: Kábítószeretet 101
A Belügyi Szemle 1998. évi tartalom- és névmutatója 105
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv