1.034.149

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Országrontók (aláírt példány)

Szerző

Kiadó: Magánkiadás
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 275 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN: 963-430-638-1
Megjegyzés: Az egyik szerző, Lakatos Pál által aláírt példány.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

Tanácsköztársaság, fasizmus, kommunizmus, ÁVH, rendszerváltozás. A felsorolásban kevesen ismernék fel az egygyökerűséget, pedig nagyon is szemmel látható az együvé tartozás. Bizonyítsuk be ezt az állítást egy úgynevezett ÁVH-s "családfa" segítségével.
Vegyünk egy nevet, dr. Vigh Józsefét, aki 1930-ban született, s aki 1951-52-ben került az ÁVH-hoz, a vizsgálati osztályra. ez az első munkahelye, és Rajnai (Reich) Sándor a főnöke, aki később, a Kádár-rezsimben Magyarország moszkvai nagykövete lett. Vigh Józsefnek, mint fiatal főtisztnek az oktatás felügyelete volt a feladata, ezen belül is elő kellett készítenie a budapesti jogi egyetem, az igazságszolgáltatás "elfoglalását". Az ÁVH-nál közvetlen munkatársai voltak: dr. Ferencsik József ezredes, dr. Janikovszky Béla alezredes, dr. Décsi Gyula alezredes, Károlyi Márton, Korom Mihály, aki később az MSZMP KB titkáraként az igazságszolgáltatást ellenőrizte, és Komlós János, aki a Mikroszkóp Színpad igazgatói székében landolt. Neki a... Tovább

Fülszöveg

Tanácsköztársaság, fasizmus, kommunizmus, ÁVH, rendszerváltozás. A felsorolásban kevesen ismernék fel az egygyökerűséget, pedig nagyon is szemmel látható az együvé tartozás. Bizonyítsuk be ezt az állítást egy úgynevezett ÁVH-s "családfa" segítségével.
Vegyünk egy nevet, dr. Vigh Józsefét, aki 1930-ban született, s aki 1951-52-ben került az ÁVH-hoz, a vizsgálati osztályra. ez az első munkahelye, és Rajnai (Reich) Sándor a főnöke, aki később, a Kádár-rezsimben Magyarország moszkvai nagykövete lett. Vigh Józsefnek, mint fiatal főtisztnek az oktatás felügyelete volt a feladata, ezen belül is elő kellett készítenie a budapesti jogi egyetem, az igazságszolgáltatás "elfoglalását". Az ÁVH-nál közvetlen munkatársai voltak: dr. Ferencsik József ezredes, dr. Janikovszky Béla alezredes, dr. Décsi Gyula alezredes, Károlyi Márton, Korom Mihály, aki később az MSZMP KB titkáraként az igazságszolgáltatást ellenőrizte, és Komlós János, aki a Mikroszkóp Színpad igazgatói székében landolt. Neki a kultúra, a televízió meghódítása lett a feladata. Nagy nevű, azóta már elhunyt kollégájával együtt a Kádár-rezsimben nekik jutott a szelep-szerep. A fáradt gőz leengedése. Bátrak voltak, mert lehettek. Az emberek meg felszabadultak, tapsoltak, nevettek és megnyugodtak. Ha ezek ilyen bátran beszélhetnek, gondolták, nincs itt semmi baj Kádárékkal. Dr. Bárd Károly, főhadnagyként, szintén dr. Vigh József munkatársa volt. Az Antall- és a Fidesz-kormányban az ő fia igazságügyi minisztériumi helyettes államtitkárként dolgozott. A szintén az ÁVH-nál Vigh keze alatt dolgozó dr. Lusztig Sándor hadnagy fiából rendőrkapitány lett, jelenleg pedig a belügyminiszter kabinetfőnök-helyettese. Ehhez az ÁVH-s munkatársi gardához tartozott dr. Sólyom László, Kun Béla leányági unokája, aki a "rendszerváltozás" Alkotmánybíróságának első elnöke lett. MDF-es támogatással. Dr. Vigh József az 1960-as évek elején, kétéves gyorstalpaló elvégzése után. ÁVH-sként az ELTE jogi karára került párttitkárnak és a kriminalisztikai tanszék vezetőjének. Előtte még részt vett a Rajk- és a Nagy Imre per előkészítésében. A pártitkári székben Györgyi Kálmán követte őt, aki viszont a "rendszerváltozás" éveiben legfőbb ügyészként tevékenykedett. Az ÁVH-s Vigh József a jogi karon előszeretettel istápolta a későbbi országgyűlési biztos Gönczöl Katalint, a kerekasztal tárgyalásokon a független Jogász Fórum elnökeként jelen lévő dr. Kónya Imrét, aki később az MDF frakcióvezetője, majd a Boross-kormány belügyminisztere lett. Ugyancsak az ÁVH-s Vigh József kezei alatt bontogatta szárnyait a későbbi MDF-es országgyűlési képviselő, Kónya Imre felesége, a Történeti Hivatal későbbi elnökhelyettese, Kutrucz Katalin. De az ÁVH-s Vigh József patronáltja volt a ma nemzetközi jogászként ismert Valki László is. Ennek a sornak a végére jutottunk, de kezdhetnénk az (újabb ÁVH-s "családfák" felrajzolását. S egyszer csak kiderülne, az egyáltalán nem korhadó családfa lombkoronája. ÁVH-s gyökerei által éltetve, betakarja szinte az egész mai magyar politikai "elitet". Vissza

Tartalom

Beköszöntő5
Át vagyunk mi verve, kérem
Bal, Jobb - Bal7
A csőcselék hatalma
Rablók Eldorádója, Magyarország27
Milliárdok balkézről
Még a "narancs" és a "szegfű" is nekik terem63
A börtönbe menekült, hogy élhessen
Tasnádi Péter a Fidesz embere?83
Németh, Antall, Boross, Horn, Orbán, Medgyessy, egy egygyökerűek
Guruló miliárdok102
Megint ködösítenek
A megújulás "élharcosa" Boross Péter?120
A nemzeti vagyont gyorsan kell ellopni
Az Orbán-kormány is hazája ellen cselekedett135
Vesztünkre gyarapodtak
Szemtelenül gazdagok153
Kifosztottan az unióba
Zsebre vágtak bennünket166
A "rendszerváltozás" nábobjai
Gazdasági rombolás, ez az Antalli örökség183
Roncsország
Pénzmosodák Magyarországon199
Garázdálkodik a KISZ-es bandérium
Csepi Lajos országlása212
Princz Gábor volt a csalimadár Kulcsár elfogásakor?
Kövér László ismerte Kulcsár Attilát225
Orbán segítette Fejti Györgyöt, Medgyessit
A vér nem válik vízzé244
Háromszázezermilliárd forint nyomában
Tizenöt év költségvetése tűnt el257
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Országrontók (aláírt példány) Országrontók (aláírt példány) Országrontók (aláírt példány) Országrontók (aláírt példány) Országrontók (aláírt példány)

A borító egyik széle sérült, a lapélek kissé foltosak.

A címlapon az egyik szerző, Lakatos Pál aláírása látható.

Állapot:
8.800 ,-Ft
44 pont kapható
Kosárba
konyv