Közlekedési Dokumentációs V.(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 135 oldal
17 cm x 13 cm
2020-04-26 20:00
Budapest, 1958, Közlekedési Dokumentációs V., 135 p.; ill.
A kötet szerzői által dedikált példány. Úttörővasúton a Széchenyi-hegytől Hűvösvölgyig. Írták: Barki Jenő Kun Dezső és Dr .Udvarhelyi Dénes. A kötet előzéklapján a szerzők Barki Jenő, Udvarhelyi Dénes és Kun Dezső névre szóló dedikációja olvasható: "Egy leendő kis úttörővasutasnak T. E.-nek szeretettel ajánlják a szerzők Bp. 1958 VII/6-án Kun Dezső, dr. Udvarhelyi Dénes, Barki Jenő." Számos fekete-fehér fotóval, grafikával és kézirat másolattal illusztrált kötet. A kötéstáblák belső oldalán, címlapján és néhány lapoldalán régi tul. bélyegzés látható. Kiadói félvászon kötésben lévő példány aranyozott illusztrációval ellátott feliratozott címfedéllel, felirat nélküli könyvgerinccel, üres hátlappal hiánytalan állapotban, kiadói borítófedél nélkül.
A természeti szépségekben, történelmi nevezetességekben, régi és új látnivalókban bővelkedő Budapestnek kedvence az Úttörővasút. A külföldi vendég kellemes emlékei közé sorolja, a hazai kiránduló ismételten felfedezi, ahányszor csak meglátogatja és végigutazik vadregényes útvonalán.
1958-ban, fennállásának tízéves évfordulóját ünnepli az Úttörővasút és szeretettel emlékezik meg erről egy egész ország. Alig ocsúdott még fel a magyar nép a második világháború szenvedéseiből s lendült ereje az újjáépítés nagy munkájára, a hegedő sebek gyógyításakor, a romok eltakarításakor már új feladatok valóraváltására gondolt. A nép, a párt és a kormány együttes elhatározásával, legnagyobb kincsünknek, a gyermekeknek akart maradandó ajándékot adni. Ez a szép nemzeti akarat hozta létre az Úttörővasutat.
Leütési ár:
15.000 Ft
Licitek száma: 30