Árverezendő könyvek jegyzéke

Auctions Bücher-Verzeichniss - mellyek a néha Kultsár-féle hagyatékok után folyó 1857 Május 11-én és a következő napokon többet igérés utján adatnak el, zöldkert-utcza 2. sz. ház első emeletén

Gyurian József (Pest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 38 oldal
Nyelv: Magyar  Német
Méret: 20 cm x 13 cm
2020-04-26 20:00

Pest, 1857, Gyurian József, 38 p.

Árverezendő könyvek jegyzéke, mellyek a néhai Kultsár-féle hagyatékok után folyó 1857 május 11-én és a következő napokon többet igérés utján adatnak el, Zöldkert-utcza 2. sz. ház első emeltén. Megbízásokat elfogad Magyar Mihály hites könyvbecsüs Peten. Asher et Comp in Berlin. Weigel T.O. in Leipzig, Klang u. Parndl in Wien.
Magyar-német (kétnyelvű) árverezési könyvjegyzék. 105 db. számjelzéssel ellátott eladó könyv tételes listáját tartalmazza.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, hátlappal és könyvgerinccel, néhol enyhén foltos, javított belívekkel, hiánytalan állapotban.
Az árverés lebonyolítója, Magyar Mihály (Győr, 1820. szeptember 6. – Pest, 1860. szeptember 15.) neves magyar könyvkereskedő, könyvbecsüs, könyvfelvásárló. 1835-ben tanulta ki a könyvkereskedést Pozsonyban. Az 1840-es években a híres Ivanics-féle pesti könyvkereskedő üzletében volt segéd. 1848-tól már saját könyvkereskedése volt Pesten. Cikkei a Pesti Divatlapban jelentek meg. Az Irodalmi Hirdetőt és a Kalauz c. szépirodalmi és ismeretterjesztő heti néplapot, majd a híressé vált Nép Újságot is Magyar Mihály szerkesztette.
418

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: