Gedenkbuch zur Eröffnungsfeier des ungarischen Akademie-Palastes

Emlékkönyv a Magyar Akadémia Palota megnyitójára

Max Nordau
Gebrüder Deutsch (Pest) ,
Kiadói varrott, egészvászon kötés , 24 oldal
Méret: 29 cm x 22 cm
2020-04-26 20:00

[Pest], 1865, Gebrüder Deutsch kiadása (Schnellpressen druck von Gyurian und Gebrüder Deutsch, Pest), 24 p. + 10 t.: ill.

Gedenkbuch zur Eröffnungsfeier des ungarischen Akademie-Palastes./Emlékkönyv a Magyar Akadémia Palota megnyitójára. (német nyelvű emlékkönyv.)
Titelblatt des Akademie-Gästebuches nach Weber's Federzeichnung./Az Akadémia Vendégkönyvének képei Weber tollrajzának felhasználásával készültek. Herausgeber: Gebrüder Deutsch./A Német Testvérek kiadása. Eigenthümer des "Magyarország és a Nagyvilág"./Az Emlékkönyv a "Magyarország és a Nagyvilág" tulajdona.
A kötet előszavát Alexander V. Balázs írta. A kötet csillagozott lábjegyzeteket tartalmaz.
Rusz Károly és Pollák Zsigmond korabeli metszeteinek lenyomatával, számos korabeli fényképpel és részletgazdag grafikával illusztrált kiadvány.
Az emlékkönyv feltárja gróf Széchenyi Istvánnak a kapcsolatát a Magyar Akadémiával. Közel hozza az Akadémia küzdelmes múltját és meghatározó jelenét, a palota nagytermét és a híres Akadémiai Könyvtárat. Ír az Esterházy hercegről és az Eszterházy festménygyűjteménynek az Akadémia Palotában történő jelenlétéről. Nagyívű válogatást ad az Akadémia arcképcsarnokáról, ami Pollak S. metszeteinek a felhasználásával készült színezett háttérrel és keretezéssel.
Kiadói varrott egészvászon kötésben lévő példány aranyozott, német nyelvű feliratozással ellátott, aranyozott, dombornyomott, romantikus hangulatú sarokdíszítéses címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, modern előzéklapokkal, feliratos, színezett címlappal, kissé foltos, keretes belívekkel, hártyapapírral védett képekkel, hiánytalan, átlagos állapotban.
Ritka!
424

Kikiáltási ár:
18.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
18.100 Ft Licitek száma: 2