A Tanácsok Országos Gyülésének (1919 junius 14 - 1919 junius 23) naplója
A munkás- és katonatanácsok gyorsirodájának feljegyzései alapján
Athenaeum R. T. könyvnyomdája(Budapest)
Utólagos egészvászon kötés
, 280 oldal
29 cm x 20 cm
2021-12-12 20:00
Budapest, 1919, Athenaeum Rt. könyvnyomdájának kiadása és nyomása, 280 p.
A Tanácsok Országos Gyűlésének naplója (1919 junius 14 - 1919 junius 23). A Munkás- és Katonatanácsok Gyorsirodájának feljegyzései alapján. Kötetvégi betűrendes névmutatóval és tárgymutatóval kiegészített kiadás. A címlapon, a címlap hátoldalán és néhány oldalon tulajdonosi bélyegzés, illetve néhol leltári számjelzés is átható. A Tanácsok Országos Gyűléseinek üléseit jegyzőkönyv formában, osztott oldalakkal adja közre a kötet. A naplót az Athenaeum Rt. Könyvnyomdája nyomtatta Budapesten. Utólagos egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, megerősített, javított címlappal, néhol enyhén sérült, foltos, valamint ceruzás jelölésekkel és aláhúzásokkal ellátott belívekkel, hiánytalan állapotban. Nagyon ritka, autentikus történelmi kordokumentum és forrásirodalom, amiből tényszerű konkrét információkat kaphatunk az 1919-es eseményekről.
Elnök: Tisztelt Elvtársak! A budapesti munkás- és katonatanács elnöksége nevében üdvözlőm Önöket. Üdvözlöm Magyarország és a világ proletárságának annál a határkövénél, amelynél hatalmasabb határkő a történelemben alig is volt valaha. Magyarország történetének van egy ilyen hatalmas nagy határköve, 919 esztendővel ezelőtti időben, amikor megszűnt a régi közös tulajdon és ennek helyébe a földre vonatkozólag életbeléptették az egyéni tulajdont. Most 919 esztendővel későbben megcsináltuk, visszacsináltuk azt, ami akkor nagy vívmánynak tünt, megcsináltuk, és nem annyira visszacsináltuk, mert hisz nem ugyanaz történt, ami akkor, hanem egy uj, hatalmas, nagy fejlődés eredményét levonva, uj világ megteremtésének küszöbén vagyunk és azért gyűltünk össze, hogy megcsináljuk ennek az uj világnak szervezetét. Ugy, ahogy 919 esztendővel ezelőtt voltak, akik fellázadtak az ujitás ellen, ugy vannak ma is, akik lázonganak, akik elégedetlenek. Ugy, ahogy akkor voltak olyanok, akik duzzogva nyugodtak bele a változhatatlanba, ugy vannak ma is ilyenek. Ugy, amint akkor voltak olyanok, akik tettetve simultak az uj viszonyokhoz, ugy vannak ma is ilyenek és ugy, mint ahogy akkor voltak olyanok, akik az uj világ megteremtésének az ő helytelen magatartásukkal útjába álltak, ugy vannak ma is olyanok, akik abban találják forradalmiságukat, szocialista-kommunista voltuknak bizonyságát, hogyha minél nagyobb vörös köpenybe burkolódzva, egyúttal felhasználják a vörös köpenyt arra is, hogy a saját kicsi, apró és sokszor becstelen játékaikat azzal eltakarják. (Igaz! Ugy van!)
Fejezetcímek:
Tanácsok Országos Gyülése 1. ülés
Tanácsok Országos Gyülése 2. ülés
Tanácsok Országos Gyülése 3. ülés
Tanácsok Országos Gyülése 4. ülés
Tanácsok Országos Gyülése 5. ülés
Tanácsok Országos Gyülése 6. ülés
Tanácsok Országos Gyülése 7. ülés
Tanácsok Országos Gyülése 8. ülés
Tanácsok Országos Gyülése 9. ülés
Tanácsok Országos Gyülése 10. ülés
Névmutató
Leütési ár:
25.000 Ft
Licitek száma: 12