Békássy István színész fekete-fehér fényképe (dedikált példány)

Békássy István
Méret: 33 cm x 25 cm
2024-05-12 20:00

Békássy István színész fekete-fehér, dedikált fényképe, 11,5x17,3 cm

Békássy István színész fekete-fehér, dedikált fényképe.

A fénykép alatt Békássy István tollal beírt, névre szóló, sérült, hiányos dedikációja olvasható: "Drága Zolikám az igaz barátságot nem kell ... [h]angsúlyoznom, hiszen Te tudod, hogy mennyire [sz]eretlek! ... [d]ec. 7. Pista"
A dedikáció címzettje: dr. Sándor Zoltán ügyvéd, 1922-től a Budapesti Színészek Szövetségének titkára, 1926-os indulásától a Színészujság szerkesztője, a korszak budapesti színésztársadalmának közismert és köztiszteletben álló támogatója.

A kép Kis Pál "koszorús fényképész mester" budapesti műtermében készült.
A fénykép pontos mérete: 11,5x17,3 cm.
A kép mérete kartonlappal: 25x33 cm.

Fekete-fehér, jó állapotú fénykép, modern paszpartuval, üres hátlappal.

A fotót dedikálta: Békássy István (Nyíregyháza, 1907. február 10. – Budapest, 1995. október 30.) színész. Az 1920-as és 1930-as években többek közt a Városi Színház, a Vígszínház, a Művész Színház és a Budapesti Operettszínház művésze. 1937-ben az USA-ba költözött, és a mozi- és tv-filmek gyártásában érdekelt Metro-Goldwyn-Mayernél kezdett dolgozni. 1941-ben a New York-i Fészek Színház igazgatója volt, 1947-ben a Broadway-en is szerepelt. 1982-ben tért vissza Magyarországra.
013

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
9.000 Ft Licitek száma: 20