Franz Welz szecessziós jelzett sárga fröccs üveg "trófea váza" 19. század vége

Alkotó, tervező
Franz Welz
Méret: 17 cm x 8 cm
2023-11-26 20:00

17x8 cm

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott cseh szecessziós Franz Welz üveg "trófea váza". A 19. század végén készített tarka citromsárga-fehér színű fröccs (spatter) technikával készült alkotás Karlsbadi egyedi rendelésre. A vázát átlátszó üvegből készült kontúros aranyfestéses fodrozott üvegrátét díszíti, amely itt kétoldali fülként is funkcionál. Jelzett forgalmazói pecsét a talprészen. Különleges, kellemes színvilágú ritkaság, a cseh kézműves ipar remekműve, a Bohémia hagyományokat őrző Welz Glass motívumokkal. A Franz Welz üveggyárat Csehországban alapították 1728-ban, és az 1930-as évekig üzemelt. A gyár Antonienhütte néven is ismert volt. A Franz Welz üveget leginkább az 1920-as és 1930-as években gyártott színes művészi üvegáruk széles választéka jellemzi.

Megtekintés más weboldalon.

A Franz Welz üveggyárat 1728-ban alapították Csehországban, és az 1930-as évekig folyt a termelés. A gyárat Antonienhütte néven is ismerték. A Franz Welz üveg leginkább az 1920-as és 1930-as... Tovább

A Franz Welz üveggyárat 1728-ban alapították Csehországban, és az 1930-as évekig folyt a termelés. A gyárat Antonienhütte néven is ismerték. A Franz Welz üveg leginkább az 1920-as és 1930-as években gyártott, színes művészi üvegáru széles skálájáról ismert. A kimenet ebben az időben fröccsenő üveget + tangóüveget tartalmazott, és stílusában hasonló volt a Kralik üveghez. A Welz üvegen időnként a „Royal Art Glass”, „Franz Welz Klostergrab” vagy az „FWK” kezdőbetűkkel ellátott címkék szerepelnek. Vissza
041

Kikiáltási ár:
38.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
38.100 Ft Licitek száma: 1