Kozma Miklós: Az összeomlás 1918-19

Kozma Miklós
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Budapest)
Vászon , 411 oldal
Méret: 24 cm x 16 cm
2024-04-28 20:00

A borító kopott, foltos, néhány lapon bejegyzések, aláhúzások találhatóak. Könyvtári könyv volt.

Az «Egy csapattiszt naplójának» könnyebb volt könyvvé születnie. Azt a háború nap-nap utána íratta velem. Az összeomlás után feljegyzéseim rendszertelenebbekké váltak, időnként napló módjára... Tovább

Az «Egy csapattiszt naplójának» könnyebb volt könyvvé születnie. Azt a háború nap-nap utána íratta velem. Az összeomlás után feljegyzéseim rendszertelenebbekké váltak, időnként napló módjára íródtak, máskor csak rövid emlékeztető feljegyzésekre került a sor, vagy leveleket, adatokat tettem el. Voltak napok és hetek, különösen a komműn alatt, melyek feljegyzések nélkül maradtak. Nem változtatok és nem szépítek a feljegyzéseken. A helyenként előforduló erősebb kitételeket az akkori idők légköre magyarázza. «Az összeomlás» napló. Lényege egyéni átélés és meglátás. Ezért nem is adhatja az idők teljes történelmi képét, de adja azt, ami az én látóhatáromon belül történt. Előfordulhatnak benne tévedések, akkori felfogásom helyességét vitatni lehet, de ezeknek oka sohasem volt célzatosság. Budapest, 1933. augusztus. Vissza
237

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
10.100 Ft Licitek száma: 73