Molnár Gábor: A Bakonytól Amazóniáig (dedikált példány)
Molnár Gábor
Mátis Lívia
M. Beck Anna
Szépirodalmi Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 267 oldal
22 cm x 14 cm
963-15-1090-5
2024-05-12 20:00
[Budapest], 1978, Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda), 267 p. + [1] p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. A Bakonytól Amazóniáig. Írta: Molnár Gábor. Az előlapon a szerző, Molnár Gábor tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "M. B.-éknak őszinte jókívánságokkal Molnár Gábor Bp. 1978. XII. 24."
Nyomtatta a Pécsi Szikra Nyomda.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, feliratozatlan hátlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, színes illusztrációval és fülszöveggel ellátott, jó állapotú kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, Molnár Gábor (Budapest, 1908. december 2. – Budapest, 1980. október 29.) a 20. század egyik legnépszerűbb magyar vadász- és útleírásírója. 1930-ban részt vett a Magyar Nemzeti Múzeum Brazíliába szervezett expedícióján, melynek célja a rovargyűjtemény gyarapítása volt. Társai hazatérte után, támogatás nélkül is folytatta a kutatómunkát. 1932-ben tért haza, mikor egy baleset következtében elvesztette látását. Ezt követően kezdett el írni. Első kötete, Kalandok a brazíliai őserdőben címen 1940-ben jelent meg. Könyveit számos nyelvre lefordították (például portugálra, mongolra, oroszra, angolra, németre stb.).
Gyermek- és ifjúkorának emlékeit idézi fel új regényében Molnár Gábor. Főként azokat az élményeket, melyek kifejlesztették és megerősítették benne a természet szeretetét, az utazást, az idegen földrészek, egzotikus tájak utáni vágyakozást. Városi gyerek létére megadatott neki az a lehetőség, hogy nagyszüleinél, a bakonyi nyaralások idején közelebbről is megismerkedjék a természettel. Barangolások az erdőben, a hegyekben, az erdei patakok és vízmosások környékén, gombaszedés, növénygyűjtés és izgalmas vadászatok között telnek el vakációi. Pajtásai mellett bányász nagyapja is avatott kalauza ebben a világban. Ő ismerteti meg az erdők titkaival, a növények és állatok életével; olyan tudnivalókkal, amelyek felnőtt korában - az őserdei életében - is hasznára válnak majd. A budapesti és a bakonyi élmények nem mindig vidám élményeit: tizenkét éves, amikor a Gyermekvédő Liga jóvoltából vendéggyerek egy kis svájci faluban. Az önéletrajzi regény második részében a pápai Mezőgazdasági Akadémián eltöltött évekről, azokról a hónapokról számol be, amikor mezőgazdasági gyakornokként dolgozott két dunántúli nagybirtokon.
Leütési ár:
30.333 Ft
Licitek száma: 113