Vaganova, A. J.: A klasszikus balett alapjai

A. J. Vaganova
Márkus László
Albert Éva
Művelt Nép Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 180 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2024-04-28 20:00

Átlagos állapotú példány.
Fekete-fehér illusztrációkkal és kottákkal.
A kötet borítója korának megfelelő állapotú, kissé foltos, kopottas. Néhány lap enyhén sérült.

Színházaink előtt az a feladat áll, hogy egyrészt fáradhatatlanul kutassák a balett előadások új tartalmának megfelelő új formákat, másrészt, hogy kritikus analízis mellett megőrizzék a klasszikus... Tovább

Színházaink előtt az a feladat áll, hogy egyrészt fáradhatatlanul kutassák a balett előadások új tartalmának megfelelő új formákat, másrészt, hogy kritikus analízis mellett megőrizzék a klasszikus balett örökségét. Mi féltve őrizzük a klasszikus táncot, azonban az idő megteszi a magáét - minden tökéletesedik. Éppen ezért mi táncosok is fáradhatatlanul törekszünk a tökéletesség felé. Az exercise folyamán mindennap egy és ugyanazzal az anyaggal van dolgunk s így egyre jobban kicsiszoljuk technikánkat. Ez az előretörekvés elkerülhetetlen - az idők tempója parancsolja. A klasszikus örökség azonban nem a technika öncélú megőrzését jelöli ki számunkra. A forma tökéletessége - a régi balettek legfőbb szépsége az, aminek megőrzésére és fejlesztésére törekednünk kell. Megérezni a tökéletességét, felfogni a klasszikus tánc sajátosságait - lelkesítő feladat. Erre fordítottam figyelmemet. Táncrendszeren kidolgozásánál megpróbáltam lerögzíteni a tánc tudományának alapjait, vívmányait, tehát mindazt a tapasztalatot, amelyet sokévi táncosnői és pedagógiai működésem alatt szereztem. Vissza

Előszó helyett5
A szerzőtől7
Az óra felépítése10
Alapfogalmak18
Battementok27
Lábkörzések40
Karok43
A klasszikus tánc pózai54
Összekötő és kisegítő lépések59
Ugrások68
Battirozások102
Spicctánc109
Tourok115
Másfajta forgások129
I. Óraterv135
II. Óraterv140
388

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
8.500 Ft Licitek száma: 37