Kosáryné Réz Lola: Hazafelé (Pólya Tibor festőművész illusztrációival)
Elbeszélés az ifjúság számára/Védőborítós példány
Kosáryné Réz Lola
Pólya Tibor
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T.(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 72 oldal
20 cm x 15 cm
2019-06-09 20:00
Budapest, 1920, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása (Athenaeum Rt. Könyvnyomdája, Bp.), 72 p. + [4] p.; ill.
Első kiadás. Hazafelé. Elbeszélés az ifjúság számára. Írta: Kosáryné Réz Lola. Pólya Tibor borítógrafikájával és szövegközti, fekete-fehér, egész oldalas illusztrációival illetve a szerző, valamint az illusztrátor fényképes bemutató-oldalával ellátott kötet. A címlapon tollal beírt tulajdonosi névbeírás látható. A könyvet az Athenaeum Rt. Könyvnyomdája nyomtatta Budapesten. Kiadói félvászon kötésben lévő példány két színnel feliratozott, fekete-fehér illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, eredeti kiadói bordó előzéklapokkal, hiánytalan állapotban, feliratozott, illusztrált, kissé sérült kiadói borítófedélben. A két háború közötti Magyarország közkedvelt írónőjének ez az ifjúsági regénye a trianoni országvesztés tragédiájának gyermekszemmel való megélése. Az elcsatolt határrészekről való "hazafelé menés" szívszorító, néha humoros története gyerekeknek, gyerekekről.
A líceum nagy épülete tavaszi napsütésben állott. Ragyogtak a falba illesztett márványtáblán az aranybetűk, amik hirdették, hogy Petőfi ide járt iskolába valaha.
Odakint, a...
Odakint, a tágas téren, a görbe kövezeten hancúroztak a fiúk. Most csöngetett tízpercre Lengyel bácsi, a pedellus. Valaha régen ilyenkor a szemközti pékboltban illatos, ropogós friss kifli várta a diákokat... Most már három év óta csak a szomorú felírás fityeg a rozsdás vasredőnyön: liszthiány miatt zárva.
De a fiúk jókedvűek azért. Ha nincs is zsemlye, van valami egyéb ennivaló a zsebükben. Vagy ha semmi sincs, annál könnyebben tudnak átugrálni a kocsma előtt álló szekér rúdján. Majd jól fog esni az ebéd.
Leütési ár:
4.200 Ft
Licitek száma: 6