Teleki Sándor, gróf/Rudnyánszky Sándor, báró/Dános Árpád, dr.: Jelentés a Lábadozó Sebesülteket Elhelyező Bizottság három esztendei működéséről 1914. szept. 21.-1917. szept. 21.
Gróf Teleki Sándor
báró Rudnyánszky Sándor
Dr. Dános Árpád
Magyar Szent Korona Országai Vöröskereszt Egyletének Lábadozó Sebesülteket Elhelyező Bizottsága(Budapest)
Könyvkötői egészvászon kötés
, 197 oldal
23 cm x 15 cm
2019-06-09 20:00
Budapest, 1917, Magyar Szent Korona Országai Vöröskereszt Egyletének Lábadozó Sebesülteket Elhelyező Bizottságának kiadása, 194 p. + [34] t.: ill.
Jelentés a Lábadozó Sebesülteket Elhelyező Bizottság három esztendei működéséről 1914. szept. 21.-1917. szept. 21. A Magyar Szent Korona Országai Vöröskereszt Egyletének Lábadozó Sebesülteket Elhelyező Bizottságának kiadása. A bizottság bevezető soraival, melyet gróf Teleki Sándor, báró Rudnyánszky Sándor, és dr. Dános Árpád írt. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, vonatkozó táblázatokkal, jegyzetekkel, névlistákkal, szabályzatokkal, alapítványi hivatkozásokkal, a bizottság fennállása óta szállító cégek jegyzékével, részletes tartalomjegyzékkel kiegészített jelentés. Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány a címfedélre kasírozottm feliratozott, könyvtári (fölös példány) és tulajdonosi bélyegzéssel ellátott eredeti címfedéllel, új előzéklapokkal, sérült címlappal, sérülékeny oldalakkal, hiánytalan állapotban.
Hosszas gondolkozás után határoztuk csak el magunkat e beszámolónk közrebocsátására. A mai papirhiány és drágaság mellett ugyanis fontolóra kellett vennünk azt a kérést, nem feleslegesek-e azok a költségek, amelyek e jelentés kinyomtatásánál felmerülnek, nem célszerübb-e, ha ezt az összeget is a hadegészségügy humánus céljainak szolgálatába állitjuk?
A Lábadozó Sebesülteket Elhelyező Bizottság elnöksége 2
Előszó 3
A Bizottság ügycsoportjai 5
Megszünt lábadozó otthonok 6
A Lábadozó Sebesülteket Elhelyező Bizottság otthonai 7
Ápoltjaink orvosi gondozása és szolgálati képességük szempontjából való orvosi ellenőrzése 24
Otthonaink katonai felügyelete 34
Pénztári jelentés 48
Az élelmezési üzemosztály jelentése 52
A könyvelési ügyosztály jelentése 67
A gyógy- és kötszerkezelési ügyosztály jelentése 70
Ápolónői ügyek 73
A katonai gazdasági ügyosztály jelentése 77
Gyüjtési akcióink 88
A foglalkoztató ügyosztály jelentése 94
A jogvédő ügyosztály jelentése 107
Katonáink népszerü oktatása 115
Katonáink szórakoztatása 120
Támogatóink 122
Jótevőink 125
Ágyalapitányosok 138
A Lábadozó Sebesülteket Elhelyező Bizottság ügyviteli és kezelési szabályzatai 161
A Rokkant Katonákat Gyámolitó és Elhelyező Hivatal szervezése és felállitása 190
A Bizottság fenállása óta szállitó cégek jegyzéke 193
Leütési ár:
5.700 Ft
Licitek száma: 5