Petőfi Sándor - Arany János - Vörösmarty Mihály: János vitéz/Toldi/Szép Ilonka (Összesen 34 db levelezőlapot tartalmazó album.)

Arany János
Petőfi Sándor
Vörösmarty Mihály
Fáy Aladár
Sándor Béla
Szücs Pál
, Kiadói zsinórfűzött, egészvászon album kötés , 34 oldal
Méret: 13 cm x 20 cm

[Budapest, 1929, 1930], Pataki Mihály kiadása (Grafikai Intézet Rt. Nyomdája, Bp.), 34 t.

János vitéz - Toldi - Szép Ilonka (Összesen 34 db levelezőlapot tartalmazó album.)

Petőfi Sándor: "János Vitéz" - eredeti falfestmények: Sándor Béla festőművész. 12 darabból álló színes képeslapsorozat.

Arany János: "Toldi" - eredeti tollrajzok: Fáy Aladár festőművész. 12 darabból álló színes képeslapsorozat.

"Arany János "Toldi"-ját Fáy Aladár fesőművész, ipari rajziskolai anár dolgozta fel szines tollrajzokban. Petőfi Sándor "János vitéz"-ét Sándor Béla festűművész, iparművészeti iskolai tanár falfestményeken örökítette meg. - A tollrajzok és a falfestmények eredeti kicsinyített másolatai ezek a 24 darabból álló szines képeslapsorozatok."

Vörösmarty Mihály: "Szép Ilonka" - eredeti festmények: Szűcs Pál festőművész. 10 darabból álló színes képeslapsorozat.

"A "Szép Ilonkát", Vörösmarthy Mihály legszebb költeményét, Szűcs Pál festőművész festményekben örökítette meg. Ezen festményeknek eredeti kicsinyített másolata ez a 10 darab levelezőlapból álló sorozat."

A képek készítői:

Sándor Béla (Győr, 1872 - 1949, Budapest). magyar festőművész. Münchenben és Budapesten tanult, ahol később az Iparművészeti Főiskolán tanított is. 1900-től vett részt tárlatokon a Műcsarnokban és a Nemzeti Szalonban, ahol tájképeit mutatta be. Freskókat is készített, az egri székesegyház mennyezete az ő munkája. Két akvarellje a Nemzeti Galériában található.

Fáy Aladár (Budapest, 1898. április 11. – Budapest, 1963. február 18.) magyar festő, grafikus, képzőművész tanár, könyvillusztrátor. Jelentős hatást gyakorolt a huszadik század első felének magyar képzőművészetére. Az Iparművészeti Főiskola egykori megbecsült rektora volt.

Szűcs Pál (Budapest, 1906 - Budapest, 1969) magyar festő és grafikus művész. Tanulmányait a budapesti Iparművészeti Iskolában végezte. Mesterei: Helbing Ferenc, Haranghy Jenő, Udvardy Ignác, Simai Endre voltak. Az Atheneum Nyomda tervező osztályán litográfusként kezdte művészi pályafutását. A Kodak-gyár fotócikkei számára tervezett kirakati és kiállítási dekorációkat a 30-as években. Akvarelleket, tollrajzokat, temperákat, rézkarcokat készített. Díszokleveleket, bélyegterveket, színházi díszletterveket készített. Kifinomult stílusú, mozgalmas akvarelljeivel nagy feltűnést keltettek.

34 db jó állapotú képes levelezőlap, kiadói egész vászon borítású albumkötésben, aranyozott feliratozású címfedéllel, feliratozatlan gerincrésszel, enyhén foltos hátlappal, sodrott zsinórozással díszített kivitelben, hiánytalan állapotban. Az album fedőlapjának belső oldalán régi, tollal beírt tulajdonosi névbeírás látható.
346

Kikiáltási ár:
24.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
85.000 Ft Licitek száma: 3