Wagner János: Magyarország virágos növényei

A. Hoffmann K. növényatlaszának képeivel

Wagner János
Mágocsy-Dietz Sándor
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 333 oldal
Méret: 29 cm x 22 cm

Budapest, [1902], Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-Társulat kiadása (Athenaeum részvénytársulat könyvsajtója, Bp.), XXV p. + 241 p. + [2] p. + LXVII t., ill.

Magyarország virágos növényei. A Hoffmann K. növényatlaszának képeivel. A Dr. Hoffmann Gy. átdolgozta harmadik kiadás alapján. Írta: Wagner János tanítóképző-intézeti tanár. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor egyetemi tanár.
A Királyi Magyar Természettudományi Társulat támogatásával.
67 táblán 375 színes és 582 fekete-fehér, szövegközti képpel. Mágocsy-Dietz Sándor előszavával, tájékoztatóval, pótlások és hibaigazítások jegyzékével, valamint betűrendes tárgymutatóval kiegészített kötet. Nyomtatta az Athenaeum részvénytársulat könyvsajtója, Budapesten. A kötészeti munkákat az Athenaeum R.T. könyvkötészete készítette. A könyv előlapján a Debreczeni Állami Főreáliskola névvel, dátummal, bélyegzéssel ellátott, tollal írt ajándékozási bejegyzése látható.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, feliratos, aranyozott, növénymotívumokkal díszített, foltos címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozott díszítéssel ellátott, kissé kopott könyvgerinccel, dombornyomott keretdísszel és a kötészet feltüntetésével ellátott, kissé kopott, enyhén foltos hátlappal, színes, növénymintás kiadói előzéklapokkal, mintázott lapélekkel és tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Wagner János (Temeskeresztes, 1870. április 20. – Budapest, 1955. május 23.) tanár, botanikus. Tanári diplomájának megszerzése után előbb vidéken, majd Budapesten tanított, később szakfelügyelői és igazgatói pozíciókat is betöltött. Botanikusként főként Magyarország és a Balkán növényvilágát kutatta, számos szaklapban (pl.: Magyar Botanikai Lap) publikált. Monográfiát írt a Centaurea-fajokról és a hársakról; számos növény viseli a nevét.
"A kir. magy. természettudományi társulat egy régen érzett szükségnek felelt meg, midőn Hoffmann növényatlaszának magyar átdolgozását elkészíttette. A művet Wagner János úr a magyar viszonyokra való tekintettel elismerésre méltó szorgalommal teljesen átdolgozta s a táblákat és képeket ehhez képest legnagyobbrészt igen sikerültén kiegészítette. Legerősebb oldala e műnek: a magyar növényneveknek nagy szorgalommal összeállított gyűjteménye, mely ilyen teljességben összefoglalva eddig még egy műben sem volt található." (Magyar Botanikai Lapok, II. évf., 6. sz., 1903. június, 195-196.)
434

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
36.000 Ft Licitek száma: 18